“Must alpinist“ Ugala Teatrikinos

Pühapäeval, 29. novembril linastub Ugala Teatrikinos müstiline noortedraama “Must alpinist”, kus teeb kaasa ka Ugala näitleja Rait Õunapuu.

 

Urmas Eero Liivi film „Must alpinist“ põhineb nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel, kus eesti tudengite talvematkagrupp satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele.

 

Matkal oma kaaslastes pettunud ebapopulaarne grupijuht Olle jääb retke viimasel päeval mägedes kadunuks. Temaga rivaalitsenud vabameelse ja seiklusi hindava Eero juhtimisel laskuvad matkajad abi otsimiseks mägede jalamil asuvasse burjaatide külla. Vallandub kummaline ja terve mõistuse vastane sündmusteahel, mida näib dirigeerivat kadunud Olle. Võõral maal ja võõra rahva hulgas tuleb lahendada ülesanne, mida matkajad esialgu ei taha, kuid hiljem enam ei oska lahendada.

Filmis mängivad Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor, Vadim Andreev jt.

 

Filmi stsenarist ja režissöör on Urmas Eero Liiv, operaator Ants Martin Vahur, kunstnik Katrin Sipelgas, helilooja Tiit Kikas, produtsent Anneli Ahven ja tegevprodutsent Kaspar Kaljas.

 

Filmi tootja on Kopli Kinokompanii, kaastootja Decima Rosa. Filmivõtted toimusid Eestis, Burjaatias ja Põhja-Itaalias. Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

 

Filmiseansid toimuvad Ugala Teatrikinos kell 15.00 ja 18.00 (UBBs ehk Ugala black boxis, Pargi 1c). Pilet on 4 € (sooduspilet 3€ kehtib õpilastele, üliõpilastele ning pensionäridele).

 

Filmi pikkus on 1h 40 min.

 

Osta pilet Piletimaailmast.