Ugala Teatrikino alustab! “Rongid siin enam ei…”

Olete oodatud laupäeval, 31. oktoobril kell 17.00 Ugala Teatrikino testpublikuks. Tasuta.

 

Septembris avas Ugala linnarahvale uue teatrisaali – UBB ehk Ugala black boxi. Teatrisaali kõrge ja järsu tõusuga publikutribüün tekitas paljudes külalistes emotsiooni “nagu kinos oleks”. Tõepoolest, saalis olev helitehnika ning akustika on väga hea, suured ekraanid samuti olemas, projektoritest rääkimata.

Haarasime ideest kinni ning muudame (esialgu) üheks õhtuks UBB kinosaaliks. Kui huvilisi jätkub ja kõik esimese ühisvaatamisega rahule jäävad, siis tulevad kinoõhtud kordamisele.

 

Näitamisele tuleb Urmas Lennuki näidendi “Rongid siin enam ei…” (ETV 2005) videosalvestus. Lavastaja Andres Noormets, kunstnik Kaari Onni. Mängivad Leila Säälik, Gert Raudsep, Erni Kask, Peeter Jürgens ja Hilje Murel. Režissöör Gerda Kordemets.

 

Küsite, et miks just selline valik? Sest vähem kui kolme nädala pärast jõuab siinsamas UBB-s lavale Urmas Lennuki näidend “Ema oli õunapuu”. Tegemist on mõttelise kolmanda osaga triloogiast, mis sai alguse just nimelt 10 aastat tagasi Ugalas esietendunud lavastusega “Rongid siin enam ei …”, ja mille teine osa “Päeva lõpus” esietendus 2008. aastal Rakvere teatris.

 

“Ema oli õunapuu” lavastaja Vallo Kirs: „Urmas Lennuki puhul hämmastab mind tema oskus näha ja kirjeldada elu ning inimesi meie ümber. Tema tekstidega teel olles tekib äratundmine, et see on ju minu elu, millest ta räägib!“