Ugala Teatrikino „Musta alpinisti“ linastusel on külaliseks mägimatkaja Andres Karu

Ugala Teatrikinos näeb sel pühapäeval, 29. novembril kell 15.00 ja 18.00 uut Eesti mängufilmi „Must alpinist“. Mõlema seansi järel on publikul võimalik vestelda mägimatkaja Andres Karuga – esimese eestlasega, kes on tõusnud kõigi 45 Euroopa riigi kõrgeimatesse punktidesse. Filmiõhtul tuleb jutuks: tegeliku elu ja filmimaailma erinevused “Musta alpinisti” näitel; mis mägironijaid matkamise juures veetleb, kuigi see on raske, külm ja riskantne; mis on peamised ohud, mis mägedes matkajaid varitsevad. Karu tutvustab huvilistele ka võimalusi, kuidas ja koos kellega võiks oma esimesi matku mägedesse planeerida.

 

Andres Karu on ise kogenud mägimatkade grupijuht, ent vahel võtab selle teekonna ette ka üksinda. Karu on seadnud endale eesmärgiks tõusta maailma iga riigi kõrgeimasse tippu. Kokku on neid tema nimekirjas 206 ning praeguseks hetkeks on võetud 69 riigi kõrgeimad.

 

Hariduselt on Andres Karu näitleja, ta on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži 1997. aastal näitleja õppesuunal, mille lõpetasid teiste seas ka Ugala teatri näitlejad Aarne Soro ning Tarvo Vridolin.

 

Karu läbitud matkade nimekirjas on praeguseks sellised riigid nagu: Jaapan, Lõuna-Korea, Malaisia, Singapur, Austraalia, Iraan, Omaan, Türgi, Küpros, Egiptus, Maroko, Rwanda, Burundi, Tansaania, Mehhiko, Guatemala, Honduras, El-Salvador, Nicaragua, Costa Rica, Panama, Kuuba, Argentiina ja Tšiili.

 

Pühapäeval Viljandis linastuv Urmas Eero Liivi film „Must alpinist“ põhineb nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel, kus eesti tudengite talvematkagrupp satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele. Filmis mängivad Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor, Vadim Andreev jt.

 

Filmiseansid toimuvad Ugala Teatrikinos kell 15.00 ja 18.00 (UBBs ehk Ugala black boxis, Pargi 1c).

 

Pilet on 4 € (sooduspilet 3€ kehtib õpilastele, üliõpilastele ning pensionäridele).

 

Pildil Andres Karu Lõuna-Ameerika kõrgeima mäe Aconcagua tipus 2015. aasta veebruaris. Kõrgus 6962 meetrit.

 

Osta pilet Piletimaailmast.