Ugala teater toob sel suvel välja suure vabaõhtulavastuse Vargamäel

Täna sõlmiti Albu mõisas koostööleping Ugala teatri, Tammsaare muuseumi ja Albu valla vahel, mis on esimeseks ametlikuks sammuks, et 1. juulil saaks Vargamäel esietenduda Ugala suur vabaõhulavastus „Kõrboja perenaine“. Allkirjastamisel osalesid lisaks teatrijuht Kristiina Alliksaarele A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel juhataja Reelika Räim ja Albu vallavanem Kalju Kertsmik, kelle käe all on Vargamäel juba kaks kümnendit suvelavastusi tehtud. Kokku antakse juulis ja augustis 15 etendust. Lavastuse teksti kirjutab Urmas Lennuk ja lavastab Vallo Kirs.

 

„Kõrboja perenaine“ on lugu inimestest, kes uskusid, elasid ja armastasid. Aga nii nagu elus ikka – jääb armastust ikka väheks. Ikka jääb ta hiljaks. Ikka on teda liiga vähe. Ikka kipub ta katki minema. Ja ikka peab tema pärast sabas seisma.

 

Lavastaja Vallo Kirsile ja Ugala teatri näitlejatele mõeldes on Tammsaare romaani „Kõrboja peremees“ põhjal näidendi kirjutanud Eesti teatrisõpradele hästi tuntud Tammsaare tõlgendaja-lavastaja Urmas Lennuk. Lavastuse kunstnik on Kristjan Suits, kostüümid loob Pille Küngas ning muusikaline kujunduse teevad Peeter Konovalov ja Kulno Malva.

 

Katku Villu osas Ott Aardam, Kõrboja Anna osas Kadri Lepp, Eevit mängib Adeele Sepp ning Kõrboja Madlit Luule Komissarov. Teistes osades astuvad üles Andres Tabun, Tanel Ingi, Janek Vadi, Rait Õunapuu jpt. Laval on kokku üle 30 näitleja.

 

Piletid tulevad müügile veebruaris.