Ugala teater pälvis Eesti Kultuurkapitali aastapreemia

21. jaanuaril andis Eesti Kultuurkapital Paide Kultuurikeskuses pidulikult üle aastapreemiad 2015. aasta tegevuse eest ning 8 elutööpreemiat igas valdkonnas. Peapreemia laureaate premeeriti 7 000 euroga ja elutööd tunnustati 10 000 euroga.

 

Näitekunsti valdkonnas anti sellel aastal peapreemia Ugala Teatrile – nutika ja õdusa UBB ehk Ugala black boxi eest.

 

Ugala teatrijuht Kristiina Alliksaar sõnas aastapreemiat vastu võttes: „Kristjan Suits ja kogu Ugala kollektiiv – see auhind kuulub meile kõigile. Kui kokku saavad vajadus, julge unistus, talent ja ühe eesmärgi nimel koos tegutsemine, siis sünnivadki imed. Üksi suuri asju ei tee, üheskoos teeb suuremaidki. Ma soovin, et meil kõigil jätkuks tarkust koostööks. Suur tänu ettevõtetele, kes meie tegemist toetasid. Suur tänu kõigile, kes Ugala teatrisse uskusid, usuvad täna ja tulevikus. Ja veelgi suurem tänu neile, kes ei uskunud ja selle julgelt ka välja ütlesid – te olete parimad motivaatorid! Luban, et Ugala teatrist kuuleb häid uudiseid ka siis, kui meil enam ei ole erakordsetes tingimustes remondiaastat. Tulge Viljandisse, tulge Ugalasse!“

 

Ugala teater avas 19. septembril 2015. aastal uue teatrisaali – UBB ehk Ugala black boxi. Kahe kuu jooksul rajas teatrirahvas Viljandi äärelinna tühja tehasehoonesse hubase ja moodsa 250kohaliseks teatrisaali. Saali idee autor ja projektijuht oli Kristjan Suits, teatri video- ja valgusalajuht.

 

Suure panuse UBB valmimisse andsid ka mitmed ettevõtted: SOVEK, Puidukoda, Eskaro, Draka Keila Cables, Viljandi Aken ja Uks, Eleväli, Eltel, ETK, Selver, Lincona ja Viljandi Vektor, Espak, Eesti Höövelliist, VMT Tehased, Delux, Seedri Puukool, Toom Tekstiil.

 

Teatrisõbrad on uue mängupaiga kenasti omaks võtnud ja Eesti ilusaimaks black box teatrisaaliks ristitud mängupaika tullakse vaatama ka kõige kaugematest Eesti linnadest.