Ugala teater kuulutab välja „Väikese Pii suure joonistusvõistluse“

Ugala teater ootab kõiki Eesti lapsi osalema „Väikese Pii suurel joonistusvõistlusel“, mille tööde põhjal valmib osa teatri jõululavastuse Timo Parvela „Väike Pii ja kiigelaud“ lavakujundusest. I.L.S. Projekt ja Ugala teater on pannud joonistusvõistlusele välja ka vahva auhinna, milleks on päris ehtne kiigelaud.

 

Ilu on aga teatavasti vaataja silmades ja sel põhjusel valitakse võitja loosi teel ning kiik paigaldatakse valituks osutunud lapse kodukoha, lasteaia või kooli mänguväljakule. Kõigist võistlusele laekunud töödest valmib uhke näitus, mida saab näha Viljandis Sakala Keskuses Ugala jõulumaal 7.–18. detsembrini.

 

Ugala jõululavastus „Väike Pii ja kiigelaud“ räägib loo väikesest karupojast nimega Pii, kes otsib endale sõpru, kellega koos kiigelaual kiikuda. Mängukaaslaste leidmiseks asub väike Pii rännakule, mille jooksul kohtab ta veidraid ja naljakaid tegelasi ning satub ootamatutesse seiklustesse.

 

JOONISTUSVÕISTLUSE ÜLESANDED JA TINGIMUSED

Joonistusvõistlusel osalemiseks palume rühma/klassi lastel joonistada kümnel erineval teemal:

1. teema: KÕIGE KÕRGEM KUUSK MAAILMAS (Pildil võiks ollagi kuusk, mida suurem, seda uhkem.)

2. teema: TAEVAS JA KÕIKSUGU TAEVA ASJAD (Pildile võiks joonistada kõike ja kõiki, mida võib kohata nii taevas kui kosmoses – pilved, tähed, linnud, lendavad laevad, kosmoseraketid jms. )

3. teema: ROIKAD, TOIKAD JA MUUD VÕSAELUKAD, KES ELAVAD KRAAVIKALDAL (Pildid võiks olla jõe- või kraaviäärne võsa ja muu risu. Aga kui tekivad veel mingid muud olevused, siis seda põnevam.)

4. teema: VESI, TAEVAS JA VÄGA PALJU KAJAKAID (Sellel pildil olekski hea näha vett ja taevast ja kajakaid.)

5. teema: ÜKS VÄGA HIRMUS ÖINE METS (Võikski olla selline õuduka-mets koos sinna juurde kuuluvate jubedate asjadega – vilkuvad silmad, raagus puud, uluvad hundid ja muud kahtlased tegelased.)

6. teema: ÜKS LÕPMATA PIKA TÜVEGA PUU, MILLE LATV ULATUB PEAAEGU PILVEDENI (Puutüve sees ja küljes võib olla ja elada ka kõiksugu tegelasi ja olevusi.)

7. teema: TIGEDAD TIBUD (Tigedaid tibusid tahakski pildile.)

8. teema: PÄIKE JA VIHMAPILV (Võivad olla nii koos kui eraldi ja eriti toredad oleksid variandid, kuidas üks teise minema ajab.)

9. teema: SIGIN-SAGIN SUURES LINNAS (Erinevad variandid linnatänavatest.)

10. teema: KÕIGE TOREDAM MÄNGUVÄLJAK MAAILMAS (Võiks siis olla igasugu toredaid mänguplatside atraktsioone ja muidugi lapsi ja kõiki muid, kes seal lustivad.)
Tingimused:
• Joonistada tuleb A4 paberile.
• Soovitame joonistamiseks kasutada värvipliiatseid või rasvakriite.
• Pildi joonistusepoolsele küljele märkida ka joonistuse autori nimi ja vanus.
• Pildi tagaküljele palume märkida kas lastekollektiivi nimi ja kontakttelefon või lapse vanema nimi ja kontakttelefon.

 

KUHU SAATA
Võistlustööd tuleb teele saata hiljemalt 18. oktoobril. Postituse saajaks tuleb märkida Ugala teater ning aadressiks on Pargi 1c, 71020 Viljandi.

 

LOOSIMINE
Võidutöö loosimine toimub 26. oktoobril. Võitjaga võetakse ühendust esimesel võimalusel ning võitja nimi avaldatakse ka Ugala teatri kodulehel.

 

Kontakt
Heigo Teder
Ugala teatri korraldusjuht
tel 5344 1478
heigo@ugala.ee