Ugala teater avab laupäeval uue teatrisaali Ott Aardami lavastusega „Making of „Kapsapea““

19. septembril avab Ugala teater uue teatrisaali – UBB ehk Ugala black boxi. Avaõhtu jooksul saab publik osa nii Ott Aardami kirjutatud ja lavastatud „Making of „Kapsapea““ esietendusest, teatrigalerii avamisest kui ka avapeost, kus muusikat valivad Ugala teatri näitlejad, eesotsas Luule Komissaroviga.

 

Kahe kuu jooksul on Viljandi äärelinna tühi tehasehoone teinud läbi erakordse metamorfoosi, mille tulemusel on industriaalne ja mahajäetud ruum muutunud moodsaks 250kohaliseks teatrisaaliks. Saali idee autor ja projektijuht on Kristjan Suits, teatri video- ja valgusalajuht. „Saekaatrist teatriks: soov oli luua Ugalale järgmiseks hooajaks pelgupaik, mis on mitmekesine kultuuri ja industriaalsuse korraldatud kaos. Endist tööstuskeskkonda ilmestavad tuhanded puitlipid, mis kaunistavad oma abstraktsuses seda ruumi. See on sümbioos puidust, mustast värvist, tööstusest ja kaosest,“ kirjeldas Suits oma ideed.

 

Kui Vaksali tänaval oli teatrirahva kasutada 9000 m2, siis sel hooajal tuleb hakkama saada 4000 ruutmeetrisel pinnal. Teatrisaali ehitusel kulus musta värvi 240 l, seinu katab sisekujunduse elemendina mustaks võõbatud 13 000 liistu, kasutust leidis 3000 m kaablit ja 6000 jm puitu. 13 000 liistu värvimisel ning UBB teatrisaali kolimis- ja ehitustalgutel andis oma panuse pea kogu Ugala teatripere.

 

Läbivaks märksõnaks UBB valmimisel on olnud taaskasutus. Remonti minevast Ugala Vaksali teatrimajast on Pargi tänaval uue kasutuse leidnud publikutoolid, aksid, katteriided, mööbel ning sanitaarinventar. „Ühe vana on teise uus“ ütelus kehtib ka lavapõranda kohta – see pärineb Nordea kontserdimajast, publikutribüün NUKU teatrist. UBBs on saavutatud parem akustika ja järsem publikutõus kui Vaksali tänava Ugalas.

 

Suure panuse UBB valmimisse andsid ka mitmed kohalikud ettevõtted – Ugala teater kogus üle 400 euroaluse tänu Eesti Tarbijateühistute Keskühistu ehk ETK, Selveri ning Viljandi Aken ja Uks kaasabile. Euroaluseid kasutab teater UBBs nii sise- kui väliskujunduses, samuti rekvisiitide ning muude esemete ladustamisel.

Ehituse valmimist aitas puitmaterjaliga Viljandimaa ettevõte Puidukoda ning oma toodetega toetas ka firma Viljandi Aken ja Uks.

 

UBB idee autori Kristjan Suitsu nägemuses pidi katma kogu teatrisaali must liistumaailm, mis valmis Eesti Höövelliistu praakmaterjalidest.

 

Musta värviga aitas seinu ning liiste katta Eskaro ning kaabliga panustas UBB valmimisse Draka Keila Cables AS. Metalliga toetas teatrisaali valmimist Viljandi Metall AS, vaipkatted sai teater Linconalt ja Viljandi Vektorilt.

 

Vaksali teatrimaja remondieelse tühjendusmüügi tulust paigaldas Viljandi firma SOVEK tehasehoonesse küttesüsteemi, mis tagab teatrisaalis kogu hooaja vältel õdusa ja sooja olemise nii publiku kui teatrirahva jaoks.

 

Kogu tehnikat ja lavavõimsust näeb Ugala black boxi avalavastuses, milleks on Ott Aardami/Oskar Lutsu „Making of „Kapsapea““. Kell 16.15 toimub teatrigalerii avamine, 17.00 algab esietendus ning sellele järgneb avapidu kell 21.00.

 

UBB ehk Ugala black box asub Viljandis Pargi 1c.