Ugala näitab Võrus koolilastele klounikriminulli ja õhtul humoorikat muusikali

Reedel, 8. aprillil on Võru kultuurimaja Kannel Ugala teatri päralt. Päeval on oodatud teatrisse kõik lapsed, kui laval rullub lahti üks naljakas klounikrimunull „Krimka!“, mille lavastajad on Eesti kuulsaim klounipaar Piit ja Tuut. Õhtul rõõmustab teater kõiki muusikali ja musta huumori sõpru, kui seinad paneb võnkuma muusikal „Moraal“.

 

Kell 11.00 astub lastelavastuses „Krimka!“ lavale kartmatutest näitlejatest moodustatud klounitrupp, kes lavastajapaari Piip ja Tuut käe all on valmis saanud maailma kõige õudsema loo, mis pole veel kordagi ühtegi last hirmutanud.

 

Üksikus metsamajakeses elab vana kammerteener sir Peter. Ühel päeval saabub tema majakesse üksteise järel viis eriskummalist tegelast. Saabujad aga ei tea, et kammerteenri majake ei ole mitte tavaline majake, ja külaliste jahmatuseks hakkab majake nende silme all äkki oma elu elama. Vapra kindral Tuti juhtimisel asuvad nad ühiselt asja uurima, kuid siis kaob äkki kindral Tutt jäljetult. Kuhu ta sai? Mis temaga juhtus? Seda asja ei saa niimoodi jätta!

 

Klounikriminull “Krimka!” on üks hirmus naljakas lugu, aga kas rohkem hirmus või rohkem naljakas, ei oska me ette ennustada. Kes vaatab, see naerab. Kes kardab, see naerab veel rohkem. Osades Peeter Jürgens, Jaana Kena, Vallo Kirs, Rait Õunapuu, Marika Palm, Janek Vadi ja Oleg Titov.

 

Pileti saab osta siit: https://www.piletimaailm.com/performances/58855-krimka?

 

Kell 19.00 jõuab publiku ette Ugala hittmuusikal „Moraal“, mis on samavõrd hoogne ja kaasakiskuv kui üks korralik rokk-kontsert ja kus ei hoita tagasi vägisõnade, kostüümivahetuste ja muusikaliste numbrite rohkuselt. Kaks näitlejat, Adeele Sepp ja Rait Õunapuu, kehastuvad 1,5h jooksul üle 30 erinevaks tegelaskujuks, et tuua vaatajateni seitse ülimalt moraalset lugu hukka läinud teismelistest. Etenduses jagatakse teatraalseid jalahoope noortele, kes on täiskasvanutest eeskujude puudumisel läinud kõlbelise isevoolu teed.

 

Muusikaliselt toetab neid ansamblist KaliBriis ning vonKuusk tuntud muusik ja helilooja Kaarel Kuusk. Provokatiivse noortemuusikali laulusõnad on eesti keelde tõlkinud tuntud Eesti räppar Lord ehk Mart Rauba.

 

Pileti saab osta siit: https://www.piletimaailm.com/performances/55486-moraal?