Ugala näitab Tartus detsembris oma kolme uuslavastust

Detsembrikuu kolmel õhtul külastab Ugala teater Tartut oma uuemate lavastustega. Kui Vallo Kirsi lavastatud „Ema oli õunapuu“ jõuab Tartusse esimest korda, siis varasemalt on juba külas käinud ning välja müüdud saalidele mängitud lavastusi „Amalia“ ja „Lovesong. Ühe armastuse lugu“. Ugala teatri publikupreemiaga on pärjatud mõlemaid lavastusi.

 

Kati Kaartinen
AMALIA

 

Lavastuse keskmes on väikelinna haiglas töötav keskealine üksikisa ja tema 17-aastane tütar Amalia.

 

Amalia pole tavaline tüdruk. Talle valmistab raskusi teiste inimeste mõtete, tunnete ja tegude mõistmine. Kõige lihtsam on sildistada teda autistiks. Maailm on tema jaoks koht, milles hakkama saamiseks peab ta pingutama. Soovides oma tütrele kõige paremat, on isa kehtestanud talle reeglid, mis peaks soovituste kohaselt aitama tüdrukul oma eluga hakkama saada. Kui aga Amalia ellu saabub uus hoidja Karoliina, pannakse proovile isa ja tütre senine elukorraldus.

 

Etendus: neljapäeval, 3. detsembril kl 19.00 Sadamateatris
Lavastaja: Tanel Ingi
Osades: Klaudia Tiitsmaa, Terje Pennie (külalisena) ja Andres Tabun

 

Urmas Lennuk
EMA OLI ÕUNAPUU

 

Lugu kahest vennast, kes pole seitse aastat kohtunud, ja nende kodukülast, mis tasapisi inimestest tühjaks voolab. Lisaks vendadele elab külas veel Tepo, kes armastab oma küla nii tugevalt, et võiks selle nimel surra. Ja veel kohtab laval Onu Sassi, kes ootab lakkamatult, et tütar talle helistaks. Ning ühel päeval ilmub külla oma minevikku otsima Hellen, kes kannab sama nime nagu vendade surnud ema.

 

Näitemängutriloogia esimese osa „Rongid siin enam ei …“ lavastas Andres Noormets 2002. aastal Ugalas ning teine osa „Päeva lõpus“ esietendus autori enda lavastatuna 2008. aastal Rakvere teatris. Triloogia viimane osa jõudis ringiga tagasi Ugala teatrisse ning selle lavastas Vallo Kirs.

 

Etendus: esmaspäeval, 7. detsembril kl 19.00 Sadamateatris
Lavastaja: Vallo Kirs
Osades: Tanel Ingi, Gert Raudsep (Teater NO99), Andres Tabun, Peeter Jürgens, Kata-Riina Luide, Marika Palm

 

Abi Morgan
LOVESONG. ÜHE ARMASTUSE LUGU

 

„Lovesong“ on ühe kooselu lugu, mida me näeme justkui läbi nelja erineva silmapaari. Meie ees on William ja Margaret noore abielupaarina oma pika kooselu alguses lootusrikkalt tulevikku vaatamas ja samas pool sajandit hiljem oma ühistele aastatele tagasi vaatamas. 1964 ja 2014. Olevik ja minevik põimuvad omavahel, aeg liigub algusest lõppu ja lõpust algusesse.

 

See on lugu koosolemisest ja üksindusest, unistustest ja mäletamisest. Aga eelkõige on see lugu armastusest.

 

Etendus: teisipäeval, 15. detsembril kell 19.00 Sadamateatris
Lavastaja: Taago Tubin
Osades: Luule Komissarov, Adeele Sepp, Peeter Jürgens, Martin Mill