Ugala näidendikogumik pälvis Kultuurkapitali preemia

Esmaspäeval, 14. märtsil kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2015. aasta auhinnad. Kultuurkapitali kirjanduspreemia näitekirjanduse kategoorias pälvis Ugala teatri poolt välja antud ja Urmas Lennuki poolt kirjutatud näidendikogumik “Ükskord Eestimaal”.

 

Palju õnne, Urmas Lennuk (kes hetkel muideks töötab viimaste tekstiparanduste kallal, et Ugala suure suvelavastuse “Kõrboja perenaine” trupp saaks peatselt esimesse lugemisproovi minna). Ja loomulikult palju õnne, lavastaja Vallo Kirs, kelle ideest üldse sündis mõte, et Urmas võiks kirjutada oma näidenditriloogiale lõppvaatuse “Ema oli õunapuu”. Ja palju õnne, dramaturg Liis Aedmaa, tänu kellele jõudis Lennuki näidenditriloogia raamatukaante vahele.

 

Auhinnatud raamatu leiate hästivarustatud raamatupoodidest ja loomulikult Ugala teatrist.

 

Ja loomulikult ootame kõiki vaatama lavastust, millest kogu see “lumepall” veerema hakkas. Urmas Lennuki näidend “Ema oli õunapuu”, lavastaja Vallo Kirs, kunstnik Jaanus Laagriküll, osades Tanel Ingi, Gert Raudsep, Peeter Jürgens, Andres Tabun, Kata-Riina Luide ja Marika Palm

 

Ema oli õunapuu