Türis etendub Ugala eelmise hooaja publikulemmik „Amalia“, peaosas Klaudia Tiitsmaa

Reedel, 4. märtsil kell 19.00 etendub Türi Kultuurikeskuses Ugala teatri eelmise hooaja menukaim lavastus – Tanel Ingi „Amalia“. Peaosalist, noort isemoodi tüdrukut, mängib Klaudia Tiitsmaa. Ugala publik valis „Amalia“ eelmise aasta parimaks lavastuseks ning peaosatäitja Klaudia Tiitsmaa parimaks naisnäitlejaks.

 

Lavastuse keskmes on väikelinna haiglas töötav keskealine üksikisa ja tema 17-aastane tütar Amalia. Amalia pole tavaline tüdruk. Talle valmistab raskusi teiste inimeste mõtete, tunnete ja tegude mõistmine. Kõige lihtsam on sildistada teda autistiks. Maailm on tema jaoks koht, milles hakkama saamiseks peab ta pingutama.

 

Soovides oma tütrele kõige paremat, on isa Kari kehtestanud talle reeglid, mis peaks soovituste kohaselt aitama tüdrukul oma eluga hakkama saada. Mida aeg edasi ja täiskasvanuks saamisele lähemale, seda enam tekib Amalial küsimusi, millele Karil talle vastust anda pole. Kui aga Amalia ellu saabub uus hoidja Karoliina, pannakse proovile isa ja tütre elus seni kehtinud piirid ja reeglid. Karoliinaga koos aega veetes leiab Amalia julgust, et otsida omal käel vastused varem ebamugavana tundunud küsimustele ning avastada enda jaoks uus maailm. Maailm, mis koosneb üksteise ärakuulamisest, mõistmisest ja hoolimisest.

 

Lavastaja Tanel Ingi jaoks räägib see lavastust loo ebatavalisest tüdrukust, kes ise tunneb ennast tavalisena. „Ta tahab neid samu tavalisi asju, mis meid õnnelikuks teevad. Tahab olla samamoodi õnnelik nagu me kõik. Ja ta ongi. See on helge ja sooja huumoriga jutustatud lugu armastusest, mis ei tee vahet tavalise ja ebatavalise vahel,“ lisas ta.

 

Amaliat kehastab Klaudia Tiitsmaa, tema isa mängib Andres Tabun ning Karoliinat Terje Pennie (külalisena).

 

Piletid 13/11 eurot: https://www.piletimaailm.com/performances/49493-amalia?