Laura Peterson

Haridus

2006. aastal lõpetas EMTA Lavakunstikooli 22. lennu

Ugala teatris

näitlejana aastast 2018

Tunnustused

2016

Ants Lauteri nimeline preemia

2009

Teatriliidu aastapreemia parimale naisnäitlejale (partnerluse eest Maria Petersoniga lavastuses "Maarja kuulutamine")

2007

Kristallkingakese auhind

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Henrik Ibsen "Naine merelt"

Ellida Wangel / Esietendus: 2018

Eric Linklater "Tuul kuu pealt"

Dinah / Esietendus: 2018

Pedro Calderón de la Barca "Nähtamatu daam"

Donja Angela / Esietendus: 2017

Ott Aardam "Börs ja börsitar"

Mairis Gavlin / Esietendus: 2007

Rollid mujal

Mart Aas "Kõik on noored", Theatrum

Kristi / Esietendus: 2000

William Shakespeare "Suveöö unenägu", Eesti Draamateater

Titania / Esietendus: 2004

Arthur Miller "Salemin nõiad", Vanemuine

Betty Parris / Esietendus: 2004

Anton Tšehhov "Kirsiaed. Komöödia vaatustes", NO99

osatäitja / Esietendus: 2005

Jaan Tooming/Anne Türnpu "Lemminkäinen. Mäng Kalevala teemal", Pärimusteater Loomine

Ainiki / Esietendus: 2005

George Orwell "Loomade farm", Tallinna Linnateater

Õpetaja / Esietendus: 2005

Heleen Verburg "Pingviinid ja munad", Emajõe Suveteater

Hääl / Esietendus: 2006

Andrus Kivirähk "Rehepapp", Endla

nõid Minna / Esietendus: 2006

Rudolf Reiman "Painaja ja tundmatud", Ludus Rusticus

Lombak / Esietendus: 2006

Johannes Aavik "Keeleuuenduse lõpmattu kurv", NO99

osatäitja / Esietendus: 2006

H.C. Andersen/Olev Ehala "Lumekuninganna", Vanemuine

Gerda / Esietendus: 2006

Mati Unt "Tühirand", Vanemuine

Helina / Esietendus: 2006

Karol, Wojtyla "Juveliiri poe ees", Theatrum

Monika / Esietendus: 2006

Fjodor Dostojevski "Valged ööd", Theatrum

Nastenka / Esietendus: 2006

Victor Hugo "Jumalaema kiriku kellamees", Emajõe Suveteater

Esmeralda / Esietendus: 2007

Tom Stoppard "Hüppajad", Vanemuine

osatäitja / Esietendus: 2007

Rudyard Kipling "Kass, kes kõndis omapead", Vanemuine

kass / Esietendus: 2007

C.S. Lewis "Lõvi, nõid ja riidekapp", Vanemuine

Lucy / Esietendus: 2007

Sasha Pepeljajev "Sigmund & Freud", Vanemuine

Freud / Esietendus: 2007

Paul Claudel "Maarja kuulutamine", Theatrum

Mara / Esietendus: 2008

Tiit Ojasoo/Ene-Liis Semper "Ruja", Vanemuine

erinevad rollid / Esietendus: 2008

"Võta mind!", Vanemuine

Kare, Loraine ja Annie / Esietendus: 2008

Urmas Vadi "Peeter Volkonski viimane suudlus", Tartu Uus Teater

naine / Esietendus: 2010

J.W.Jannsen/Juss Haasma "Pärmi Jaagu unenägu", Tartu Uus Teater

Pärmi Liisu / Esietendus: 2010

Jevgeni Grishkovets "Planeet", Theatrum

naine / Esietendus: 2010

Marcel Pagnol "Tuulesaared", Theatrum

Fanny / Esietendus: 2010

Oskar Luts "Nukitsamees", Vanemuine

Iti / Esietendus: 2010

William Somerset Maugham "Ring", MTÜ Kell Kümme

Elizabeth / Esietendus: 2011

Moliere "Misantroop", Theatrum

Céliméne / Esietendus: 2011

Andri Luup "Pruuniks", Theatrum

osatäitja / Esietendus: 2012

Ivan Võrõpajev "Joobnud", Theatrum

Marta / Esietendus: 2014

Ivan Võrõpajev "Dehli tants", Theatrum

Jekaterina / Esietendus: 2015

Florian Zeller "Isa", Theatrum

Laura / Esietendus: 2016

"Hops, keerdu, pots", Viljandi Teatrihoov

osatäitja / Esietendus: 2016

Olulisemad tööd väljaspool teatrit

Mänginud filmides:

Martti Helde "Risttuules", 2014

Erna Tamm

Veiko Õunpuu "Free Range", 2012

Fredi endine tüdruksõber

Ilmar Raag "Klass: elu pärast", 2010

Ingrid Tamberg

Mati Unt "Tühirand", 2006

Helina, Marina, Tädi
Menüü