Teater kingib Olustvere lasteaiale kiigelaua

Ugala teater kutsus oktoobris kõiki Eesti lapsi osalema „Väikese Pii suurel joonistusvõistlusel“, mille tööde põhjal valmib osa teatri jõululavastuse „Väike Pii ja kiigelaud“ lavakujundusest. I.L.S. Projekt ja Ugala teater panid joonistusvõistlusele välja ka vahva auhinna, milleks on päris ehtne kiigelaud.

 

Ilu on aga teatavasti vaataja silmades ja sel põhjusel valiti võitja loosi teel. Võitjaks osutus Olustvere lasteaed Piilu ning kiik paigaldatakse kevadel lasteaia mänguväljakule.

 

Kõigist võistlusele laekunud töödest valmib uhke näitus, mida saab näha Viljandis Sakala Keskuses Ugala jõulumaal 7.–18. detsembrini. Laste joonistustest valmis ka video, mis annab väikese ülevaate teatrile saadetud töödest.

 

Lapsed joonistasid ette antud teemadel, mis lähtusid Timo Parvela raamatust „Kiigelaud“. Näiteks tuli lastel joonistada, kuidas nemad kujutavad tigedaid tibusid või milline on nende arvates maailma kõige toredam mänguväljak. Teemasid kokku kümme.

 

Ugala jõululavastus „Väike Pii ja kiigelaud“ räägib loo väikesest karupojast nimega Pii, kes otsib endale sõpru, kellega koos kiigelaual kiikuda. Mängukaaslaste leidmiseks asub väike Pii rännakule, mille jooksul kohtab ta veidraid ja naljakaid tegelasi ning satub ootamatutesse seiklustesse. Jõululavastuse panevad lavale Kadri Lepp ja Martin Mill, kunstnikutöö teeb Jaanus Laagriküll ning muusika loob lavastusele Mari Jürjens.

 

Video autor Katre Sulane.