Raadioteatris esietendub Taago Tubina kuuldemäng

Ugala teatri lavastajal Taago Tubinal on tulemas üsna teistmoodi esietendus.

 

Raadioteater esitleb: kuuldemäng «Eestluse elujõust»!

Laupäeval, 27. veebruaril kell 19.05 Vikerraadios

 

Taago saatesõna kuuldemängule “Eestluse elujõust”: “Pealkiri viitab tuntud keeleteadlase, folkloristi ja usundiloolase Oskar Looritsa (1900-1961) Rootsis paguluses 1951. aastal välja antud raamatule “Eestluse elujõud”. Loorits nimetas end rahvuspsühholoogiks ja teda peetaksegi selle sõnapaari autoriks. Oma teoses kirjutab Loorits, et aastate vältel eestlaste eneseväljendust jälgides on ta märganud, kuidas “meie vaimu tükib lämmatama ilmetu ja tühi keskpärasus ja vaimuvaesus” ning kurtmine, et meil polevat küllaldaselt järele jäänud vaimu- ja võimueliiti. Ta analüüsib eestlaste väärtusteadvust ja hoiakuid, mis on teinud võimalikuks raskete aegade üleelamised ja aidanud praakida välja moonakavaimsuse rahvuspsühholoogilisi jäänuseid. Kas meil on eestlastena ka edasi piisavalt elujõudu?”

 

Esitavad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala 11. lennu tudengid: Grete Jürgenson, Helena Kesonen, Jaune Kimmel, Liisu Krass, Getter Meresmaa, Märten Matsu, Ringo Ramul, Karl Robert Saaremäe, Karl Sakrits, Martin Tikk, Tanel Ting, Mihkel Vendel. Ja õppejõud: Taago Tubin ja Kalju Komissaarov.
Helirežissöör Külli Tüli.

 

Kuuldemängu aluseks on Indrek Koffi 2010. aastal ilmunud samanimeline kirjandusteos, žanrinimetusega “hüsteeriline traktaat”.

 

Säti raadio õigele lainepikkusele või kuula otse internetist http://otse.err.ee/k/vikerraadio