Pühapäev, 3. aprill Teatrikinos

Ugala Teatrikino pakub pühapäeval, 3. aprillil vaatamist nii suurtele kui väikestele filmisõpradele.

 

Kl 12.00 koguperefilm

VÄIKE TOM JA VÕLUPEEGEL

 

Väike, aga vapper väike Tom läheb võlumaailmas vastu oma elu seiklusele, et vabastada kuningriik nõidusest ja võita ilusa printsessi käsi ning pool kuningriiki. Aga kes on siiski tema tõeline armastus: kuningatütar või söakas vargaplika?

 

Film linastub eesti keeles.

 

Näitlejad, kes annavad oma hääle filmile, on Mart Müürisepp, Maria Soomets, Toomas Krall, Sulev Võrno, Margus Jürisson, Kristiine Truu, Andres Liivak jt.

 

Filmi kestus on 78 min.
Filmi levitaja: Estinfilm
Filmi režissöör: Ernesto Padrón Blanco, Bruno López

 

Osta pilet: https://www.piletimaailm.com/performances/61391-ugala-teatrikino?

 

Kl 19.00 pagulasteemaline põnevusdraama

DHEEPAN

 

Tänavusel Cannes’i Filmifestivalil Kuldse Palmioksaga pärjatud Jacques Audiardi film “Dheepan” on meisterlik põnevusdraama, mis puudutab Eestiski ülimalt päevakohast pagulasteemat.

 

Sri Lanka kodusõja eest põgenev endine lapssõdur Sivadhasan pageb kodumaalt ja loksub paaditäie saatusekaaslastega tõotatud Euroopasse. Valedokumentidega varustatud mees saab endale paberite järgi ka naise ja tütre ning kolmest võõrast moodustub “perekond”, kes asub elama Pariisi äärelinna. Kojamehena leiba teeniv ning uue kultuuriruumiga kõigest väest kohaneda püüdev perepea taipab aga üsna pea, et on sattunud vihma käest räästa alla.

 

Rahutu Pariisi äärelinna kortermajades toimuvad kriminaalsed tehingud ja tänavatel toimub verine olelusvõitlus, kus ellu jääb vaid kõige jõhkram.

 

“Dheepan” on karm, aga väga vajalik film film elu ja armastuse võimalikkusest metsikus linnadžunglis, mis ühtlasi osundab valusalt mitte ainult pagulasprobleemidele, vaid ka sellele, et meil siin Euroopas pole asjad teps mitte palju paremad kui “neil seal”.

 

Filmi kestus on 109 minutit.
Film on prantsuse keeles ja varustatud eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

 

Osta pilet: https://www.piletimaailm.com/performances/61393-ugala-teatrikino-dheepan?