Pühapäev, 20. märts teatrikinos

Ugala Teatrikino pakub pühapäeval, 20. märtsil vaatamist nii suurtele kui väikestele filmisõpradele.

 

Kl 12.00 koguperefilm
INETU PARDIPOEG

 

Hans Christian Anderseni muinasloo ainetel vändatud ning Tšaikovski “Luikede järve” meloodiatele helindatud kogupere joonis-komöödia “Inetu pardipoja” tegevus toimub farmi õuel, kus kanad, haned ja pardid kõik koos munevad ning elavad.

 

Ühel päeval avastab kukk oma farmiõue kuningriigi aia tagant hiiglasliku muna ning poetab selle diskreetselt oma kaasa pesakonda..

 

Peagi koorub munast luigepoeg, kuid kuna värske linnuke ei sarnane ühelegi teisele farmiõue sulelisele, satub ta häbi ning põlu alla.

 

Luigepoeg kannatab teiste alanduse ning kahtlustuste käes. Ühel päeval näeb ta metsluikesid lõuna poole lendamas. Ta tahab nendega liituda, kuid ei suuda. Saabub talv. Ning peagi muutub hall ning naeruvääristatud “pardipoeg” kauniks valgeks luigeks, kes lendab üle alanduste küla oma tegeliku ettemääratuse poole.

 

Auhinnad ja festivalid: Nika Awards (Parim Joonisfilm), Asia Pacific Screen Awards (Parima Täispika Joonisfilmi nominatsioon)

 

Kestus 75 minutit. Film linastub eesti keeles (teksti loeb Tambet Tuisk).

 

Osta pilet siit: https://www.piletimaailm.com/performances/61205-ugala-teatrikino-inetu-pardipoeg?

 

Kl 19.00 draama
SAULI POEG

 

2015. aastal Cannes’i filmifestivalil Grand Prix’ga ning sel aastal Kuldgloobuse ja Oscariga pärjatud László Nemesi vapustav debüüt “Sauli poeg” on kahtlemata tänavuse filmiaasta kõige meeldejäävaim teos.

 

Žanrilt holokausti põnevikuks liigitatud filmi peategelaseks on juudi päritolu koonduslaagri vang Saul Ausländer, keda natsikurjategijad sunnivad töötama gaasikambrites mõrvatud inimeste laipade likvideerijana. Saul leiab surnukehade hulgast veel hingava poisi ja kuigi laps kohe sureb, haarab Sauli kinnismõte päästa süütu keha ahjuleekidest, leida rabi ja korraldada poisile inimlikud matused.

 

Tohutust pingest laetuna jälgib valvas kaamera intensiivselt peategelase igat sammu, mille eesmärgiks on teha veel viimane inimlik tegu enne vältimatut lõppu.
Unustage kõik nähtud õudusfilmid, sest Nemesi geniaalne lavastajasilm viib vaataja otse põrgusse – Auschwitzi halastamatult leegitseva ahjusuu ette.

 

Erakordse kinematograafiaga unustamatud kaadrid vahendavad ülima visuaalse ja emotsionaalse täpsusega kõige jubedamaid koledusi, milleks inimene võimeline on.
Õud matab hinge aga pilku ekraanilt ära ei saa.

 

László Nemesi erakordne geniaalsus ei peitu aga mitte publikule autentse koonduslaagri kogemuse pakkumises, vaid leebes leevenduses, mida režissöör jagab jäädes inimkonna suhtes siiski empaatiliseks. Sest kuniks meie hulgas on veel Saule, on ka lootust.

 

Kestus 107 minutit. Film linastub eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

 

Osta pilet siit: https://www.piletimaailm.com/performances/61207-ugala-teatrikino-sauli-poeg?