Pühapäev, 17. aprill Teatrikinos

Ugala Teatrikino pakub pühapäeval, 17. aprillil vaatamist nii suurtele kui väikestele filmisõpradele.

 

Kl 12.00 koguperefilm

APPI, MA KAHANDASIN OMA ÕPETAJA

 

 

Keegi ei taha uskuda, et 11-aastane Felix kooli direktrissi päriselt 15-sentimeetriseks kahandas. Ega ta isegi ei tea, kuidas see juhtus, ega sedagi, kas sellel võis olla äkki pistmist kooli vana asutaja vaimuga.

 

Aga paraku mässab ja möllab igati tõsine probleem minidirektrissi näol tema seljakotis. Koos oma sõbranna Ellaga püüab Felix teha kõik, et proua taas normaalsuurusesse saada ja seda oma vana vaenlase Mario ja tolle isa kiuste. Kui vaid proua direktor kasvõi natukenegi normaalsemalt käituks…

 

Eestikeelsele dublaažile andsid oma hääle: Liina Vahtrik, Travo Krall, Mirtel Pohla, Mikk Kaasik, Aurora Künnapas, Kaspar Velberg, Karol Kuntsel, Anne Reemann, Anti Kobin

 

Filmi režissöör: Sven Unterwaldt Jr
Tootjamaa: Saksamaa 2015
Tõlkija: Mart Rummo
Dublaažirežissöör: Argo Heinmaa

Filmi levitaja: Estinfilm

Filmi pikkus: 90 min

 

Osta pilet: https://www.piletimaailm.com/performances/61600-ugala-teatrikino-appi-ma-kahandasin-oma-opetaja?

 


 

Kl 15.00

Kl 19.00 + filmiseansi järel kohtumine tegijatega

PÄEVAD, MIS AJASID SEGADUSSE

 

 

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia “Päevad, mis ajasid segadusse” tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Filmi peategelane Allar liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

 

“Päevad, mis ajasid segadusse” on Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak.

 

Lisaks teevad filmis kaasa Jaanika Arum, Juss Haasma, Liina Vahtrik, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv, Klaudia Tiitsmaa, Merlyn Uusküla, Onu Bella aka Igor Maasik, Reimo Sagor, Kait Kall, Kristjan Lüüs jpt.

 

“Päevad, mis ajasid segadusse” toodab Kinosaurus Film, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Filmi produtsent on Maie Rosmann-Lill ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts.

 

Lavastaja: Triin Ruumet
Osatäitjad: Hendrik Toompere Jr, Juhan Ulfsak, Jaanika Arum, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Reimo Sagor, Juss Haasma, Liina Vahtrik, Rasmus Kaljujärv, Kait Kall
Levitaja: Kinosaurus Film OÜ

Filmi pikkus: 1h 45 min

Alla 14 a. keelatud

 

Õhtuse filmiseansi järel toimub kohtumine filmirežissöör Triin Ruumeti ning filmis osalenud näitlejate Ott Aardami ja Klaudia Tiitsmaaga.

 

Osta pilet: https://www.piletimaailm.com/performances/61640-ugala-teatrikino-paevad-mis-ajasid-segadusse?