Viimased etendused

Novembrikuus jõuab lõpule lavatee kolmel eripalgelisel Ugala lavastusel – liigutav Iiri armastuslugu „Mere märgid“, kelmikas „Illusionistid“ ja rahvast hullutanud komöödia „Eesriie avaneb!“.

 

Margus Kasterpalu lavastatud „Mere märgid“ jõuab viimast korda lavale 4. novembril. Karges Iiri loos kehastavad kahte armastajat Meelis Rämmeld ja Kadri Adamson. Ühel pulmapeol näeb Colm linnatüdrukut. Ilusat tüdrukut, kelle sarnast muidu seal saarel juba ei kohta. Timothead. Aasta hiljem kirjutab Colm talle kirja. Ilusama, kui temasugusest lihtsast kalurist ealeski võiks oodata. Enn Siimer kirjutas pärast esietendust Sakalas lavastuse kohta: „Meri on selles näidendis ja lavastuses tõepoolest võrdväärne tegelane mehe ja naise vahel. Meri kui looduse sünonüüm. Meri kui saatus, mis on suurem kui inimene. Meri, mis võib võtta, aga ka anda elu ja armastuse.“ (Sakala, 16.08.2014)

 

Lavastust „Illusionistid“, mis kompab teatri ja päriselu piire, näeb veel kaks viimast korda 10. novembril kell 19.00 ja 21. novembril kell 14.00. See on vaimuka dialoogi ning värvikate karakteritega komöödia, kus „juhuslikult“ saavad ühes väikeses korteris kokku noor näitekirjanik Charlotta ja vananev näitleja Kasimir. Kuigi viimane on otsustanud näitlemisega lõpparve teha, soovib Charlotta talle enda kirjutatud näidendis pakkuda Jumala rolli. Osades Peeter Jürgens, Marika Palm ja Janek Vadi. Viimane on ühtlasi ka näidendi lavastaja.

 

Madis Kalmeti lavastuses „Eesriie avaneb!“ säravad viis naisnäitlejat – Kadri Lepp, Terje Pennie, Luule Komissarov, Marika Palm ja Vilma Luik. Lugu saab alguse sellest, kui viis naist saavad pärast neile olulise mehe surma teada, et neile on pärandatud teater. Tõsi, teater on vana, lagunev ja mahajäetud, aga sellele vaatamata otsustavad naised, keda ühendab armastus ühe mehe vastu, vastuoludest ja erimeelsustest hoolimata teatri päästa. Etendust saab viimast korda näha 12. novembril Sakala Keskuses.