Jutusaates “Suitsuruumilood” on külas Gert Raudsep

“Suitsuruumilood” on jutusaade, milles Ugala korraldusjuht Heigo Teder kutsub endale külla erinevaid loomeinimesi, et kuulajatele läbi avameelsete vestluste avada teatritegemise telgitaguseid. Kohtumiste omapäraks on see, et kogu jutuajamine võetakse linti ühe võttekorraga ja salvestusele hilisemat toimetamist ei järgne.

 

Dokumentaalse vormi valimine on taotluslik, täpselt nii nagu eluski on tegemist kohtumistega, kus sõnu tagasi ei võeta ja tegusid ilusamaks ei kohandata. Seekordses osas, vahetult enne uuslavastuse “Ema oli õunapuu” esietendust, tuli juttu endise ugalalase ja praeguse NO99 teatri näitleja Gert Raudsepaga.

 

Gert, kes lisaks lavaelule on tuntud ka kui Näitlejate Liidu esimees, mängis end omal ajal viljandlaste südamesse rolliga lavastuses “Rongid siin enam ei …”. Võibolla oli see ka üks põhjustest, miks otsustas Raudsep pärast kümmet aastat eemalolemist naasta tagasi koduteatrisse, et osaleda rongide mõttelises järjeloos, Vallo Kirsi lavastuses “Ema oli õunapuu”, mis loetud päevade pärast Ugalas lavale jõuab.

 

Seekordses saates võetakse luubi alla eetikaküsimused teatris, näitleja argipäevatoimingud, samuti loomingulise eluga kaasneva läbipõlemise ohu ja laval kirgastumise teemad, sõnasekka põrgatatakse kamaluga kompetentsi ja usalduse küsimusi, aga samuti visatakse nalja hommikuste pudrusöömiste ja vanade mälestuste kallal.