Peeter Jürgens

Sündinud

Tallinnas, 10. märtsil 1939

Ugala teatris

näitlejana aastast 1965

Viited

-

Tunnustused

2014

Eesti teatri aastaauhind parim meespeaosa

2014

Viljandi Linna teatripreemia

2014

Ugala teatri publikupreemia „Kuldõun“

2008

Ugala teatri publikupreemia „Kuldõun"

2004

Viljandi Linna teatripreemia

2004

Ugala kolleegipreemia

2000

Ugala kolleegipreemia

1997

Ugala kolleegipreemia

1986

ENSV teeneline kunstnik

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.

Orpheus allilmas

N

21. detsember
19:00
Ugala Teater - suur saal

Sätendav pimedus

N

11. jaanuar
19:00
Ugala Teater - väike saal

Orpheus allilmas

L

13. jaanuar
14:00
Ugala Teater - suur saal

Orpheus allilmas

R

19. jaanuar
19:00
Ugala Teater - suur saal

Sätendav pimedus

K

24. jaanuar
19:00
Paide Kultuurikeskus

Soo

R

09. veebruar
19:00
Teater NO99

Sätendav pimedus

T

13. veebruar
19:00
Ugala Teater - väike saal

Orpheus allilmas

K

14. veebruar
19:00
Ugala Teater - suur saal

Lovesong. Ühe armastuse lugu

R

16. veebruar
19:00
Ugala Teater - väike saal

Orpheus allilmas

N

22. veebruar
19:00
Ugala Teater - suur saal

Sätendav pimedus

E

26. veebruar
19:00
Ugala Teater - väike saal

Orpheus allilmas

K

28. veebruar
19:00
Ugala Teater - suur saal

Lovesong. Ühe armastuse lugu

L

03. märts
17:00
Ugala Teater - väike saal

Orpheus allilmas

E

19. märts
19:00
Ugala Teater - suur saal

Orpheus allilmas

R

23. märts
19:00
Ugala Teater - suur saal

Sätendav pimedus

E

26. märts
19:00
Ugala Teater - väike saal

Lovesong. Ühe armastuse lugu

R

06. aprill
19:00
Ugala Teater - väike saal

Orpheus allilmas

L

07. aprill
19:00
Teater Vanemuine, Tartu

Orpheus allilmas

E

23. aprill
19:00
Rahvusooper Estonia

Orpheus allilmas

L

05. mai
17:00
Ugala Teater - suur saal

Lovesong. Ühe armastuse lugu

T

08. mai
19:00
Kuressaare Linnateater

Gogoli disko - Lisaetendus

N

17. mai
19:00
Ugala Teater - suure saali lava

Gogoli disko - Lisaetendus

R

18. mai
19:00
Ugala Teater - suure saali lava

Gogoli disko - Lisaetendus

L

19. mai
17:00
Ugala Teater - suure saali lava

Gogoli disko - Lisaetendus

N

24. mai
19:00
Ugala Teater - suure saali lava

Gogoli disko - Lisaetendus

R

25. mai
19:00
Ugala Teater - suure saali lava

Gogoli disko - Lisaetendus

L

26. mai
17:00
Ugala Teater - suure saali lava

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Tennessee Williams "Orpheus allilmas"

šerif Talbott / Esietendus: 2017

Paavo Matsin "Gogoli disko"

Loenhard ja Eeri / Esietendus: 2017

Martin Algus "Sätendav pimedus"

Bylla / Esietendus: 2017

Oskar Luts "Soo"

Jakup / Esietendus: 2016

"Krimka!"

söör Peter / Esietendus: 2016

Urmas Lennuk "Ema oli õunapuu"

Onu Sass / Esietendus: 2015

Mark Doherty „Vereliin“

isa Rice / Esietendus: 2015

Gianni Rodari “Cipollino seiklused”

Parun Apelsin ja Sibulapapa Cipollone / Esietendus: 2015

Bengt Ahlfors „Illusionistid“

Kasimir Kant / Esietendus: 2014

Aino Pervik, Olav Ehala „Arabella“

mereröövel Suur-Aadam / Esietendus: 2013

Tom Stoppard “Utoopia rannik III. Kaldale heidetud”

Stanislaw Vorcell / Esietendus: 2013

Anton Hansen Tammsaare „Vanad ja noored“

vana peremees Juhan / Esietendus: 2013

Tõnu Õnnepalu „Sajand“

Parun / Esietendus: 2013

William Douglas Home „Vana õngitseja“

Hawkins / Esietendus: 2013

Kenneth Grahame „Tuul pajuokstes“

mäger / Esietendus: 2012

William Shakespeare „Mõõt mõõdu vastu“

Escalus, timukas / Esietendus: 2012

Peter Shaffer „Amadeus“

Orsini-Rosenberg / Esietendus: 2011

Mats Traat „Läbi klaasi“

Franz, Villem Reiman, Konstantin Dreving, tallinlane, rajoonikomitee instruktor / Esietendus: 2011

Jaan Kruusvall „Salaste laulupidu“

Kapral / Esietendus: 2011

Viktor Pelevin „Kollane nool“

Khaan / Esietendus: 2011

Anton Hansen Tammsaare „Jürka“

Jürka / Esietendus: 2010

Henrik Ibsen „Stockmannid“

Morten Kiil / Esietendus: 2010

Edward Taylor „Majandustõus ehk kohe käib pauk“

Ernest Kibble / Esietendus: 2010

Kay Pollak „Nii nagu taevas“

kooriliige / Esietendus: 2009

Mati Põldre, Margus Vaher „Artur laulud ja aastad“

ideoloogiasekretär Rein, Tuudur Vettik / Esietendus: 2009

Bertolt Brecht „Härra Punttila ja tema sulane Matti“

praost / Esietendus: 2009

Andrus Kivirähk „Vanamehed seitsmendalt“

Voomer / Esietendus: 2009

Silvia Soro „Inetu pardipoeg ja lendav kass“

jõuluvana / Esietendus: 2008

Toomas Suuman „Linnapea“

Otto von Engelhardt / Esietendus: 2008

Tim Janson „Ühes Eesti teises linnas“

Petro / Esietendus: 2008

Jerome K.Jerome „Kolm meest paadis“

Harris / Esietendus: 2008

Maksim Gorki „Põhjas“

öömajapidaja Kostõljov / Esietendus: 2008

Jussi Kylätasku „Runar ja Kyllikki“

uurija / Esietendus: 2007

Kamal Abdulla „Tulge kõik, kes te…“

saareomanik / Esietendus: 2007

Mara Zalite „Sirelikassid“

Herman / Esietendus: 2007

Nigel Jackson „Opera Comique“

Paul Vigneron / Esietendus: 2007

Eppu Nuotio, Tiina Brännare ja Matti Seppänen „Marylin“

arst / Esietendus: 2006

Jaan Kross „Keisri hull“

Jean Frederik La Trobe / Esietendus: 2006

Anton Tšehhov „Kolm klaasikest kirsiviina“

erinevad rollid / Esietendus: 2006

Astrid Lindgren „Väike Tjorven soolavareselt“

direktor Karlberg / Esietendus: 2006

Karol Szakonyi „Saateviga“

Hr.Bodoq / Esietendus: 2006

Lev Tolstoi „Anna Karenina“

ülemteener Kapitonõts / Esietendus: 2005

Antonio Buero Vallejo „Lõõmav pimedus“

Don Pablo / Esietendus: 2005

Oskar Luts „Suvi“

apteeker / Esietendus: 2005

Robert Louis Stevenson „Aarete saar“

John Silver / Esietendus: 2004

Nikolai Gogol „Naise võtmine“

Munne / Esietendus: 2004

Silvia Soro „Ainult headest asjadest“

padi / Esietendus: 2003

Erich Maria Remarque „Triumfikaar“

haigla omanik kirurg Weber / Esietendus: 2003

Charles de Coster „Thijl Ulenspiegel“

timukas / Esietendus: 2003

August Gailit „Toomas Nipernaadi“

Martin Parvi / Esietendus: 2003

August Kitzberg „Neetud talu“

rajooniülem / Esietendus: 2003

Eric Emmanueal Schmitt „Don Juani öö“

Sganarelle / Esietendus: 2003

George Bernard Shaw „Ullike ootamatuste saarelt“

sir Charles / Esietendus: 2003

Hella Wuolijoki „Niskamäe kired“

Lammentausta Sanderi / Esietendus: 2002

Gerald Durrel „Minu pere ja muud loomad“

Theodores Stephanides / Esietendus: 2002

Isaac Bashevis Singer ja Leah Napolin “Deemon ja ingel”

erinevad rollid / Esietendus: 2002

Urmas Lennuk „Rongid siin enam ei…“

Marioni-Vana / Esietendus: 2002

Vennad Grimmid „Lumivalgeke“

vanaisa, metsaülem / Esietendus: 2002

Oskar Luts „Kevade“

köster Julk-Jüri / Esietendus: 2002

Max Lundgren „Unistus Mallorcast“

onu Hala / Esietendus: 2001

Fjodor Dostojevski „Alandatud ja solvatud“

Ihmenev / Esietendus: 2001

Olev Remsu “Vabaduse rist“

õpetaja Kents / Esietendus: 2001

Jaan Kross „Mardileib“

meister Joann / Esietendus: 2001

Urmas Vadi „Varasta veel võõraid karusid“

röövel Voldemar / Esietendus: 2001

Mark Twain „Tom Sawyeri seiklused“

kohtunik Thatcher / Esietendus: 2001

Aleksandr Ostrovski “Kuum süda“

linnapea Gradobojev / Esietendus: 2000

Moliere „Scappini kelmused“

Geronthe / Esietendus: 2000

Havard Zoll „Greene’i testament“

Sproot / Esietendus: 2000

Marc-Gilbert Sauvajon „Ciao!“

Jerome Couficel / Esietendus: 1997

Agatha Christie „Lõpp on algus“

superintendant Battle / Esietendus: 1995

Richard Rodgers, Oskar Hammerstein „Helisev muusika“

kammerteener / Esietendus: 1993

Oskar Luts „Nukitsamees“

Tölpa / Esietendus: 1992

Ain Kalmus „Jumald lahkuvad maalt“

Kaikevalde / Esietendus: 1991

Truman Capote „Rohukannel“

pastor Buster / Esietendus: 1991

Alan Ayckbourn „Abielufarss“

Nick Davies / Esietendus: 1991

George Bernard Shaw „Südamete murdumise maja“

pankur / Esietendus: 1990

Anton Tšehhov „Kajakas“

eruporutšik Samrajev / Esietendus: 1990

Aleksandr Buravski „Kui veski mürin vaibub“

arst / Esietendus: 1990

William Shakespeare „Kuningas Lear“

Kenti krahv / Esietendus: 1990

Alfred Mering „Rummu Jüri“

Jaak / Esietendus: 1989

Vladislav Korzets „Idakonn“

erinevad rollid / Esietendus: 1989

Jean Anouilh „Becket ehk Jumala au“

peapiiskop / Esietendus: 1989

Astrid Lindgren „Röövlitütar Ronja“

Borka / Esietendus: 1988

Enn Vetemaa „Igal sõnnil omad sarved“

kohtumees / Esietendus: 1988

Vladislav Korzets „HEA“

Viktor Lehtla / Esietendus: 1988

Eduard Vilde „Side“

voorimees / Esietendus: 1988

Romain Rolland „Giljotiin Dantonile“

Billaud-Varenne / Esietendus: 1987

Aleksis Kivi „Seitse venda“

Taela-Matti / Esietendus: 1987

Vladimir Arro „Naised, kes meid armastavad“

koormeister Vetlugin / Esietendus: 1987

Aleksandr Gribojedov „Häda mõistuse pärast“

Petruška / Esietendus: 1987

Ole Lund Kirkegaard „Meil on ninasarvik Otto“

politseimeister / Esietendus: 1987

William Shakespeare „Othello“

Cratiano / Esietendus: 1986

Vladlen Dozortsev „Hommikusöök tundmatutega“

naaber / Esietendus: 1986

Astrid Reinla „Koduabiline“

Julius / Esietendus: 1986

Nikolai Baturin Kuldrannake“

Ado Reinvald / Esietendus: 1986

Tšõngõž Ajtmatov „Ja sajandist on pikem päev“

raudteetööline Edilbaj / Esietendus: 1985

Mihkel Tiks „Vana Toomas“

tööline / Esietendus: 1985

Lion Feuchtwanger „Vennad Lautensackid“

tööstur Jaochim Tischler / Esietendus: 1985

Hans H.Luik „Tuled sa tagasi“

insener / Esietendus: 1984

Aljaksei Dudarav „Üle läve“

isa / Esietendus: 1984

Karel Capek „Valge katk“

Sigelius / Esietendus: 1984

Bulat Okudzava „Diletantide teekond“

doktor Schwanebach / Esietendus: 1983

Anton Hansen Tammsaare „Juudit“

Siimeon / Esietendus: 1983

Aino Kallas „Mare ja ta poeg“

Mango / Esietendus: 1983

Saulius Saltenis „Jason“

Navickas / Esietendus: 1983

Maksim Gorki „Põhjas“

Klests / Esietendus: 1983

John Millington Synge „Üle lääne kangemees“

vana Mahon / Esietendus: 1983

Ion Drutse „Maa ja päikese nimel“

prantsuse keele õpetaja Haret / Esietendus: 1982

Tauno Yliruusi „Suveõhtu valss“

Otto Häyrinen / Esietendus: 1982

Alan A. Milne „Puhh ja Pusad“

eesel Iiah / Esietendus: 1982

Eduard Vilde „Rahva sõda“

pastor Berg / Esietendus: 1981

Tšõngõž Aitmatov „Kirju koer, kes jookseb mere kaldal“

vanaisa Organ / Esietendus: 1981

Jaroslav Hašek „Vahva sõdur Šveiki juhtumised tagals“

erinevad rollid / Esietendus: 1980

M. Vorfolomejev „Pühak ja patune“

Kuzma Tudõškin / Esietendus: 1980

Juhan Liiv „Vari“

vana mõisahärra / Esietendus: 1980

Robert van Gulik „Kohtunik Di“

kohtunik Luo / Esietendus: 1980

Juhan Smuul „Kihnu Jõnn“

saarlane Mihkel / Esietendus: 1980

Nodar Dumbadse „Mina, vanaema, Illiko ja Illarion“

Illarion / Esietendus: 1979

Kazys Saja „Naljapäev“

juuksur Vansius / Esietendus: 1979

Terence Rattigan „Pärand oma rahvale“

kapten Hardy / Esietendus: 1979

Henrik Ibsen „Rosmersholm“

Ulrik Brendel / Esietendus: 1978

Hella Wuolijoki „Niskamäe Heta“

Juhani Niskamäe / Esietendus: 1978

Moliere „Misantroop“

Philinte, Alceste sõber / Esietendus: 1978

Vytautas Zalakevicus „Keegi ei tahtnud surra“

vanem vend / Esietendus: 1977

Ardi Liives „Enne koidikut“

Hinno Meikop / Esietendus: 1977

Anton Hansen Tammsaare „Lunastus“

Paralepp / Esietendus: 1977

Riho Lehespalu „Lood Viljandi paadimehe aegadest“

külamees / Esietendus: 1977

Boriss Vassiljev „Rõõmu tee“

Rudolf Frits / Esietendus: 1977

Valdo Pant „Lasud tuisus“

Ervin Villom, Gustav Valk / Esietendus: 1976

Fjodor Dostojevski „Idioot“

kindral Jepantsin / Esietendus: 1976

Harjis Gulbis „Lõokese talu“

Elmars / Esietendus: 1976

Aleksei Arbuzov “Õhtuvalgus“

Lavrenti Jegorovitš Paltšikov / Esietendus: 1976

Hella Wuolijoki „Niskamäe noorperenaine“

Juhani Niskamäe / Esietendus: 1975

Claus Raeder „Aladini imelamp“

suurvesiir / Esietendus: 1975

Gennadi Mamlin „Antonina“

Stepan Timofejevis Barmin / Esietendus: 1975

Anna Brigadere „Naiste sõda saatanaga“

Koskel / Esietendus: 1974

Ferdinand Brukner Kangelaslik komöödia“

marssal Bernadotte / Esietendus: 1974

Ott Kool „Loobumised kevade kasuks“

Kaarel / Esietendus: 1974

Rustam Bragimbekov „Lõvisarnane“

Valeri Bannikov / Esietendus: 1974

Ardi Liives „Tormihoiatus“

Loo Juhan / Esietendus: 1973

Rudyard Kipling „Mowgli“

karu Baloo / Esietendus: 1973

Mihhail Rostsin „Valentin ja Valentina“

Karandašov / Esietendus: 1972

Frank D.Gilroi „Kes päästab külapoisi“

doktor / Esietendus: 1972

Nikolai Matukovski „Trooja hobune“

Kuzma Hotintsik / Esietendus: 1972

Mark Twain „Prints ja kerjus“

seersant Jim, röövel Jokel / Esietendus: 1972

Lillian Hellman „Metsade taga“

John Bagtry / Esietendus: 1971

Tamara Jan „Tüdruk ja aprill“

õpetaja / Esietendus: 1971

August Kitzberg „Püve Peetri riukad“

Andres Ahvenas / Esietendus: 1971

Viktor Rozov „Kured lendavad“

Boris / Esietendus: 1971

Emil Braginsky, Eldar Rjazanov „Hüva leili“

sõber Aleksander / Esietendus: 1970

Hans Luik „Homsed tähed“

Heino Rahja / Esietendus: 1970

Heljo Rammo „Kindral Kriuh minestab“

pikk nuhk / Esietendus: 1970

Anton Hansen Tammsaare „Juudit“

Pagoas / Esietendus: 1969

Oskar Luts „Suvi“

Kiir / Esietendus: 1969

Juozas Grusas „Armastus, džäss ja kurat“

Lukas / Esietendus: 1969

Paul Putnin „Kuidas jaotada kuldjumalannat“

Pavil Dombrovski / Esietendus: 1969

Oskar Luts „Suvi“

Arno Tali / Esietendus: 1969

Kulno Süvalep „Mis kõik ei juhtu“

tudeng Koit Eha / Esietendus: 1968

Anton Hansen Tammsaare „Elu ja armastus“

Rudolf Ikka / Esietendus: 1968

Mihhail Svetlov „Kakskümmend aastat hiljem“

komsomol Kolja / Esietendus: 1968

Roald Nazarov „Kõige lühem öö“

endine sõber Roman / Esietendus: 1967

Ardi Liives „Mürgi perenaine“

Oskar Kattai / Esietendus: 1967

Arkadi Arkanov „Pulmad kogu Euroopale“

peigmees Pavel Agejev / Esietendus: 1967

Janis Rainis „Puhu tuul“

külapoiss / Esietendus: 1966

Aldo Nikolaj „Karjäär Itaalia moodi“

Enrico / Esietendus: 1966

Merle Karusoo „Kõik oleneb meist“

leitnant Lembit Kannuk / Esietendus: 1966

Silvia Rannamaa „Kasuema“

Aadu ja Tiit / Esietendus: 1966

Ardi Liives „Poolteist päeva muret“

Raul Lepp / Esietendus: 1965

Toomas Kalmet „Noorukid omapead“

tume kuju / Esietendus: 1965

John Steinbeck „Kuu on loojunud“

kaevur Will Anders / Esietendus: 1965

Rollid mujal

Kuressaare Linnateater, Tauno Yliruusi „Suveõhtu valss“

Otto / Esietendus: 1999

Kuressaare Linnateater, Albert Uustulnd „Tuulte tallermaa“

külasepp mitmenaisepidaja Kaarel / Esietendus: 1999

MTÜ R.A.A.A.M, Mart Laar „Minust jäävad ainult laulud“

metsavend / Esietendus: 2006

Kuressaare Linnateater, August Kitzberg „Kauka jumal“

Mogri Märt / Esietendus: 2013

Olulisemad tööd väljaspool teatrit

Mänginud filmides: „Kõrboja peremees“ (Tallinnfilm 1979), „Kertu“ (Amrion 2013), “1944” (Taska Films 2015)

Mänginud teleseriaalides: “Õnne 13”, “Keskea rõõmud”

Menüü