Margus Vaher

Sündinud

Kohtla-Järvel, 19. septembril 1950

Haridus

1974. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 6. lennu

Ugala teatris

näitlejana aastast 1974

Telefon

433 0770

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.

Cipollino seiklused

N

27. aprill
15:00
Ugala Teater - Suur saal

Cipollino seiklused

R

28. aprill
11:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

L

29. aprill
17:00
Ugala Teater - Suur saal

Välja müüdud

Cipollino seiklused

K

03. mai
11:00
Ugala Teater - Suur saal

Cipollino seiklused- Viimast korda

N

04. mai
11:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

N

04. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

R

05. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

R

26. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Gogoli disko - Esietendus

R

02. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Välja müüdud

Gogoli disko

L

03. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Välja müüdud

Gogoli disko

T

06. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

K

07. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

N

08. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

R

09. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

P

11. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

E

12. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

T

13. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

K

14. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

N

15. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

R

16. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

E

19. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

T

20. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Gogoli disko

K

21. juuni
19:00
Ugala Teater - Suure saali lava

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

Hjalmar Bergman "Vanaema ja Issand Jumal"

Papa ja Axelsson / Esietendus: 2016

Gianni Rodari “Cipollino seiklused”

sõdur Sidrun / Esietendus: 2015

Tom Stoppard “Rosencrantz ja Guildenstern on surnud”

Polonius / Esietendus: 2014

Aino Pervik “Arabella”

Puujalg / Esietendus: 2013

Tõnu Õnnepalu “Sajand”

Gospodin Golub / Esietendus: 2013

Tom Stoppard “Utoopia rannik III. Kaldale heidetud”

Alexandr Ledrurollin / Esietendus: 2013

Terry Pratchett “Õed nõiduses”

Kuningas Verence, tema vaim / Esietendus: 2012

Veera Saar “Ukuaru”

Aksli isa / Esietendus: 2012

William Shakespeare “Mõõt mõõdu vastu”

erinevad rollid / Esietendus: 2012

Peter Shaffer “Amadeus”

Von Strack / Esietendus: 2011

Viktor Pelevin “Kollane nool”

vagunisaatja / Esietendus: 2011

Jaan Kruusvall “Salaste laulupidu”

Prunts / Esietendus: 2011

Henrik Ibsen “Stockmannid”

trükkal Aslaksen / Esietendus: 2010

Edward Taylor “Majandustõus ehk Kohe käib pauk”

Jacques Berry / Esietendus: 2010

Anton Hansen Tammsaare “Jürka”

õpetajahärra / Esietendus: 2010

Mati Põldre, Margus Vaher “Arturi laulud ja aastad”

erinevad rollid / Esietendus: 2009

Kay Pollack “Nii nagu taevas”

Erik / Esietendus: 2009

Mati Unt “Charley tädi”

Francis Chesney / Esietendus: 2009

Toomas Suuman “Linnapea”

erinevad rollid / Esietendus: 2008

Jerome K. Jerome “Kolm meest paadis”

George / Esietendus: 2008

Maksim Gorki “Põhjas”

Lott / Esietendus: 2008

Kamal Abdulla “Tulge kõik, kes te..."

Šahh / Esietendus: 2007

Silvia Soro “Haldjakuninga kingitus”

rabavana / Esietendus: 2007

Jaan Kross “Keisri hull”

Markii Paulucci / Esietendus: 2006

Eppu Nuotio, Tiina Brännare ja Matti Seppänen “Marilyn”

erinevad rollid / Esietendus: 2006

Anton Tśehhov “Kolm klaasikest kirsiviina”

erinevad rollid / Esietendus: 2006

Lev Tolstoi “Anna Karenina”

saadik / Esietendus: 2005

Oskar Luts “Suvi”

Ülesoo Andres / Esietendus: 2005

Andres Noormets “Aastapäeva pidu”

Enn Nahk / Esietendus: 2004

Nikolai Gogol "Naise võtmine"

Anutškin / Esietendus: 2004

Robert Loius Stevenson “Aarete saar”

Richard Joyce / Esietendus: 2004

Charles de Coster ja Grigori Gorin "Thijl Ulenspiegel"

professor, Hispaania sõdur / Esietendus: 2003

Silvia Soro “Ainult headest asjadest”

kaabel / Esietendus: 2003

August Kitzberg “Neetud talu”

Jüri / Esietendus: 2003

August Gailit “Toomas Nipernaadi”

Aado Särn / Esietendus: 2003

Hella Wuolijoki “Niskamäe kired”

Akusti Muumägi / Esietendus: 2002

Oskar Luts “Kevade”

Arno isa / Esietendus: 2002

Isaac Bashevis Singer ja Leah Napolin “Deemon ja ingel”

erinevad rollid / Esietendus: 2002

Anton Hansen Tammsaare “Kärbes”

Andres Merihein / Esietendus: 2001

Juraj Benesh “Haljal aasal”

Karl / Esietendus: 2001

Mark Twain "Tom Sawyeri seiklused"

mister Harper / Esietendus: 2001

Max Lundgren “Unistus Mallorcast"

Ripa / Esietendus: 2001

Colin Higgins "Harold ja Maude"

Doctor Mathews / Esietendus: 2000

Friedrich Schiller "Don Carlos"

hertsog Alba / Esietendus: 2000

Bernard Shaw "Pygmalion"

Kolonel Pickering / Esietendus: 2000

Ursula Kroeber Le Guin "Meremaa võlur. Päeva kaldad"

raudkull / Esietendus: 1999

Mart Kivastik "Õnne, Leena!"

Harold / Esietendus: 1999

Thorbjörn Egner “Nukatuka metsarahvas”

Reinuvader Mihkel / Esietendus: 1999

David Williamson “Sõbrad ja raha”

Stephen / Esietendus: 1999

Boris Kõrver "Ainult unistus"

minister / Esietendus: 1998

Valner Valme, Kert Kiiler "Appi, korupid!"

Isa Elmut / Esietendus: 1998

Pamela Lyndon Travers “Mary Poppins”

erinevad rollid / Esietendus: 1998

Hans Nordberg "Üks mees: Roheline"

erinevad rollid / Esietendus: 1998

Friedrich Schiller "Maria Stuart"

Melvin / Esietendus: 1997

August Kitzberg “Kosjasõit”

osatäitja / Esietendus: 1997

Jaan Oks ja Ingomar Vihmar "Küpressimägi"

vana mees / Esietendus: 1997

Isaak Babel “Loojang”

Tsvibak / Esietendus: 1997

Talvo Pabut “Oidipuse kompleks”

vanamees, Teiresiase talutaja / Esietendus: 1996

Mihhail Bulgakov “Poolearuline Jourdain”

tantsuõpetaja / Esietendus: 1996

David Neilson “Robin Hood”

erinevad rollid / Esietendus: 1996

James Krüss “Timm Thaler ehk müüdud naer”

erinevad rollid / Esietendus: 1996

Aivar Trallmann ja Üllar Saaremäe “Kolm päeva parun von Münhauseni elust”

Hauser, ohvitser / Esietendus: 1995

Carl Zuckmayer “Köietantsija lugu”

Membel, kohtutäitur / Esietendus: 1995

Agatha Christie “Lõpp on algus”

Inspektor Leach / Esietendus: 1995

Vladislav Koržets "Kolmekrooniooper"

Robert / Esietendus: 1994

Arthur Miller "Salemi nõiad"

Kohtunik Hathorne / Esietendus: 1994

Thornton Wilder “Meie linnake”

Howie Newsome / Esietendus: 1994

"Jutustus tõelisest pardipojast"

kukk / Esietendus: 1994

John Steinbeck “Hiirtest ja inimestest”

Candy / Esietendus: 1993

Oscar Wilde “Dorian Grey portree”

Romeo / Esietendus: 1993

Richard Rodgers, Oskar Hammerstein „Helisev muusika“

kapten von Trapp / Esietendus: 1993

Oskar Luts „Nukitsamees“

vanaisa / Esietendus: 1992

Oscar Wilde “Kui tähtis on olla tõsine”

erinevad rollid / Esietendus: 1992

John Millington Synge "Püha läte"

Martin Doul / Esietendus: 1992

Migeal de Unamuno “Ühe kire lugu”

teener Federico / Esietendus: 1992

Henrik Ibsen “Kui me surnud ärkame”

supelinspektor / Esietendus: 1991

Peeter Tammearu “Tornikukk ja võlusõrmus”

õukondlane / Esietendus: 1991

Ain Kalmus „Jumalad lahkuvad maalt“

Rüüt / Esietendus: 1991

Anton Tšehhov "Kajakas"

Sorin / Esietendus: 1990

Tennessee Williams “Kass tulisel plekk-katusel”

Doktor Baugh / Esietendus: 1990

Juhan Saar ja Madis Tross “Mäng”

Koer Panda, kelle nimi on Panda / Esietendus: 1990

William Shakespeare „Kuningas Lear“

Cornwalli hertsog / Esietendus: 1990

Richard Nash “Vihmameister”

šerif Thomas / Esietendus: 1990

Vladislav Korzets „Idakonn“

osatäitja / Esietendus: 1989

Jean Anouilh „Becket ehk Jumala au“

meremees / Esietendus: 1989

Alfred Mering „Rummu Jüri“

Värdi / Esietendus: 1989

Eugene O’Neill “Iha jalakate all”

Simeon / Esietendus: 1989

Vladislav Korzets „HEA“

Roman / Esietendus: 1988

Oscar Wilde “Salome”

Tigellinus, noor roomlane / Esietendus: 1988

Enn Vetemaa „Igal sõnnil omad sarved“

Välja Jaagup / Esietendus: 1988

Eduard Vilde „Side“

Jaak Grünberg / Esietendus: 1988

Astrid Lindgren „Röövlitütar Ronja“

Sturkas / Esietendus: 1988

Vladimir Arro „Naised, kes meid armastavad“

sekretär / Esietendus: 1987

Romain Rolland „Giljotiin Dantonile“

Hérault de Séchelles / Esietendus: 1987

Ole Lund Kirkegaard „Meil on ninasarvik Otto“

kooliõpetaja / Esietendus: 1987

Aleksis Kivi „Seitse venda“

Aapo / Esietendus: 1987

Aleksandr Gribojedov „Häda mõistuse pärast“

polkovnik Skalozub / Esietendus: 1987

Samuel Beckett “Lihtsalt liha”

hiline kojuruttaja / Esietendus: 1987

Nikolai Baturin "Kuldrannake"

Lauliku vend Jüri / Esietendus: 1986

William Shakespeare „Othello“

Rodrigo / Esietendus: 1986

Eduard Petiška "Kuidas mutionu endale uued püksid sai"

konn / Esietendus: 1986

Anton Tśehhov "Tsehhovi naljad”

erinevad rollid / Esietendus: 1985

Mihkel Tiks „Vana Toomas“

Felix / Esietendus: 1985

Lion Feuchtwanger „Vennad Lautensackid“

Alois Pranner / Esietendus: 1985

Mati Unt “Kolm põrsakest ja hea hunt”

hea hunt / Esietendus: 1985

William Shakespeare “Hamlet”

Hamleti isa vaim / Esietendus: 1984

Eino Leino “Mere keskel on mees”

Henrik pühapäev / Esietendus: 1984

Eugene O’Neill “Pikk päevatee kaob öösse”

James Tyrone / Esietendus: 1984

Karel Capek „Valge katk“

osatäitja / Esietendus: 1984

Aljaksei Dudarav „Üle läve“

Mikola / Esietendus: 1984

John Millington Synge „Üle lääne kangemees“

Shawn Keyogh / Esietendus: 1983

Bulat Okudzava „Diletantide teekond“

Ladimirovski / Esietendus: 1983

Rudyard Kipling “Kass, kes kõndis omapead”

kass / Esietendus: 1983

Aino Kallas „Mare ja ta poeg“

1. rüütel / Esietendus: 1983

Maksim Gorki “Põhjas”

Medvedjev / Esietendus: 1983

Tauno Yliruusi „Suveõhtu valss“

Untamo Lindkvist / Esietendus: 1982

Ion Drutse „Maa ja päikese nimel“

Nikoli Trofimovit Balta / Esietendus: 1982

Erinevad luuletajad “Laulan sõbraks öö ja päeva”

osatäitja / Esietendus: 1981

Vladimir Sang “Maa (Õh-mifi) inimene

osatäitja / Esietendus: 1981

Eduard Vilde „Rahva sõda“

vahimees / Esietendus: 1981

Robert van Gulik „Kohtunik Di“

Lao-Liu / Esietendus: 1980

M. Vorfolomejev „Pühak ja patune“

kurat / Esietendus: 1980

Juhan Smuul „Kihnu Jõnn“

Peep / Esietendus: 1980

Juhan Liiv „Vari“

Kubjas / Esietendus: 1980

William W. Jacobs/John M. Synge “Ahvikäpp. Mäekuru varjus”

osatäitja / Esietendus: 1980

Jaan Kruusvall “Jõgi voolab”

Väino / Esietendus: 1980

August Kitzberg “Libahundimäng”

osatäitja / Esietendus: 1980

Georg Bühner “Woyzeck”

turupröökal / Esietendus: 1980

"Iiri muinasjutud"

osatäitja / Esietendus: 1979

Terence Rattigan „Pärand oma rahvale“

Nelson / Esietendus: 1979

Kazys Saja „Naljapäev“

Algirdas (Algis) Aistis / Esietendus: 1979

Mati Unt “See maailm või teine”

jutustaja / Esietendus: 1978

Moliere „Misantroop“

Alceste / Esietendus: 1978

Hella Wuolijoki „Niskamäe Heta“

Lammentausta Santeri / Esietendus: 1978

Vytautas Zalakevicus „Keegi ei tahtnud surra“

Vaitkus / Esietendus: 1977

Aleksandr Remez “Abituriendid”

Dmitri Tšermenjov / Esietendus: 1977

Anton Hansen Tammsaare „Lunastus“

Rõnee / Esietendus: 1977

Fjodor Dostojevski „Idioot“

Ganja / Esietendus: 1976

Vilis Lacis “Kaluri poeg”

Roberts / Esietendus: 1976

Anatoli Sergejev “Paplihelmeste lennu aegu”

Sergei / Esietendus: 1976

Aleksei Arbuzov “Õhtuvalgus“

Volodja Mihno / Esietendus: 1976

Rollid mujal

August Kitzberg “Libahunt”, Eesti Draamateatris

osatäitja / Esietendus: 1974

William Shakespeare “Suveöö unenägu”, Eesti Draamateatris

Egeus / Esietendus: 1974

Lavastused Ugalas

Mati Põldre, Margus Vaher “Arturi laulud ja aastad”

Esietendus: 2009

Bernard Kangermann “Naabri Mari”

Esietendus: 2007

Juraj Benesh “Haljal aasal”

Esietendus: 2001

Margus Vaher “Haldjate vallatused”

Esietendus: 1997

Margus Vaher “Üllatusmuna

Esietendus: 1996

Michael Eisemann "Mootorpruut"

Esietendus: 1994

Walter Kollo "Mees minevikuga"

Esietendus: 1992

Olulisemad tööd väljaspool Ugalat

Mänginud filmis “Jan Uuspõld läheb Tartusse”

Mänginud teleseriaalides: “Veri”, “Kiirabihaigla”

Menüü