Luule Komissarov

Sündinud

Haapsalus, 11. augustil 1942

Haridus

1965. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 2. lennu

Ugala teatris

näitlejana aastast 1996

Telefon

433 0770

Tunnustused

2016

Näitlejate Liidu kolleegipreemia

2013

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun”

2012

Viljandi linna teatripreemia

2009

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun”

2005

Ugala kolleegipreemia – parim naisnäitleja

2002

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun”

2001

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun”

1999

Ugala teatri publikupreemia “Kuldõun”

1998

Ugala kolleegipreemia – parim naisnäitleja

1996

Ugala kolleegipreemia – parim naisnäitleja

Järgmised etendused

Pileti ostmiseks valige sobiv kuupäev.

Mäng on alanud

L

01. aprill
17:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

K

05. aprill
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

K

19. aprill
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

N

20. aprill
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Erakordselt heatahtlik mees

R

21. aprill
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Mäng on alanud

L

22. aprill
17:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

L

29. aprill
17:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

N

04. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Vanaema ja Issand Jumal

R

05. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Mäng on alanud

L

06. mai
17:00
Ugala Teater - Suur saal

Erakordselt heatahtlik mees

E

08. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Lovesong. Ühe armastuse lugu

N

11. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Mäng on alanud

N

18. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Lovesong. Ühe armastuse lugu

T

23. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Lovesong. Ühe armastuse lugu

K

24. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Erakordselt heatahtlik mees

N

25. mai
19:00
Ugala Teater - Väike saal

Vanaema ja Issand Jumal

R

26. mai
19:00
Ugala Teater - Suur saal

Kõrboja perenaine

R

04. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

L

05. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

K

09. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

N

10. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

R

11. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

L

12. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

P

13. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

K

16. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

N

17. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

R

18. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

L

19. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

K

23. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

N

24. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

R

25. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Kõrboja perenaine

L

26. august
19:00
A. H. Tammsaare muuseum

Loominguline tegevus

Rollid Ugalas

A. H. Tammsaare/Urmas Lennuk "Kõrboja perenaine"

Kõrboja Madli / Esietendus: 2016

Ken Ludwig "Mäng on alanud"

Martha Gillette / Esietendus: 2016

Peter Quilter “Eesriie avaneb!”

Betty / Esietendus: 2014

Abi Morgan “Lovesong”

Maggie / Esietendus: 2014

Anton Hansen Tammsaare “Vanad ja noored”

Mari / Esietendus: 2013

Tõnu Õnnepalu “Sajand”

Paruniproua / Esietendus: 2013

Martin Algus “Arioso”

Hermione von Watzenrode / Esietendus: 2013

William Douglas Home „Vana õngitseja“

Leedi Evelyn Townsend / Esietendus: 2013

Ivan Menchell "Kalmistuklubi"

Ida / Esietendus: 2012

Kenneth Grahame “Tuul pajuokstes”

Erinevad rollid / Esietendus: 2012

Veera Saar “Ukuaru”

Aksli võõrasema / Esietendus: 2012

Arto Salminen “Ladu”

Karita ema / Esietendus: 2012

William Shakespeare “Mõõt mõõdu vastu”

Emand Liiasti / Esietendus: 2012

Sirkku Peltola “Väike raha”

Ema / Esietendus: 2011

Viktor Pelevin “Kollane nool”

Naine / Esietendus: 2011

Jaan Kruusvall “Salaste laulupidu”

Mahta Kaival / Esietendus: 2011

Anton Hansen Tammsaare “Jürka”

Erinevad rollid / Esietendus: 2010

Maria Blom "Maakad"

Maarika / Esietendus: 2010

Andri Luup “Piloot”

Toivo ema / Esietendus: 2010

Anna Krogerus “Isa talveuni”

Esiema / Esietendus: 2010

Mati Unt “Charley tädi”

Donna Lucia De Lammermorez / Esietendus: 2009

Mati Põldre, Margus Vaher “Arturi laulud ja aastad”

daam / Esietendus: 2009

Andrus Kivirähk “Limpa ja mereröövlid”

Erinevad rollid / Esietendus: 2009

Kay Pollack “Nii nagu taevas”

Olga / Esietendus: 2009

Ott Aardam “Poks”

Erinevad rollid / Esietendus: 2008

Silvia Soro “Inetu Pardipoeg ja lendav kass”

Erinevad rollid / Esietendus: 2008

Yasmina Reza “Kunst”

Serts / Esietendus: 2008

Tim Janson “Ühes Eesti teises linnas”

Tädi Zina / Esietendus: 2008

Ott Aardam “Börs ja Börsitar”

Erinevad rollid / Esietendus: 2007

Mara Zalite „Sirelikassid“

Zenta / Esietendus: 2007

Jussi Kylätasku "Runar & Kyllikki"

Hilkka Karlsson / Esietendus: 2007

Nagle Jackson "Opera Comique"

Proua de la Corniche / Esietendus: 2007

Lev Tolstoi “Anna Karenina”

Krahvinna Vronskaja / Esietendus: 2005

Enn Vetemaa “Püha Susanna ehk meistrite kool”

Anne-Mai / Esietendus: 2005

Oskar Luts “Suvi”

Ülesoo perenaine / Esietendus: 2005

Andres Noormets “Aastapäeva pidu”

Laine Suur / Esietendus: 2004

Nikolai Gogol "Naise võtmine"

Arina Panteleimonova / Esietendus: 2004

Jean Anouilh “Orkester”

madame Hortense / Esietendus: 2004

Silvia Soro “Ainult headest asjadest”

tśello / Esietendus: 2003

Charles de Coster ja Grigori Gorin "Thijl Ulenspiegel"

Stevenije / Esietendus: 2003

August Gailit “Toomas Nipernaadi”

Kõrtsimutt / Esietendus: 2003

Peter Horsler “Lõika maha ja lase jalga”

Missis Crimley / Esietendus: 2003

Eric-Emmanuel Schmitt "Don Juani öö"

Hertsoginna de Vaubricourt / Esietendus: 2003

August Kitzberg “Neetud talu”

Epp / Esietendus: 2003

Gerald Durrell “Minu pere ja muud loomad”

missis Durell / Esietendus: 2002

Hella Wuolijoki “Niskamäe kired”

Heta / Esietendus: 2002

Friedrich Reinhold Kreutzwald “Wagga Jenowewa ajalik elloaeg”

Matilde / Esietendus: 2002

Oskar Luts “Kevade”

Mamma Kiir / Esietendus: 2002

Eduardo de Filippo “Abielu Itaalia moodi”

Filumena Marturano / Esietendus: 2001

Max Lundgren “Unistus Mallorcast"

Sofia / Esietendus: 2001

Ljudmilla Razumovskaja “Prantsuse kired Moskva lähistel”

Zoja / Esietendus: 2001

Bernard Shaw "Pygmalion"

Missis Pearce / Esietendus: 2000

Colin Higgins "Harold ja Maude"

Proua Chasen / Esietendus: 2000

Havard Zoll “Greene’i testament”

Missis Greene / Esietendus: 2000

David Williamson “Sõbrad ja raha”

Margaret / Esietendus: 1999

Jalmari Finne "Naiste naljad, meeste mängud"

Läbikäigu Henna / Esietendus: 1999

Mart Kivastik “Õnne, Leena!”

Leena / Esietendus: 1999

Boris Kõrver "Ainult unistus"

Madam Rõõmuoks / Esietendus: 1998

Lev Tolstoi “Elav laip”

Anna / Esietendus: 1998

Pamela Lyndon Travers “Mary Poppins”

Erinevad rollid / Esietendus: 1998

Isaak Babel "Loojang"

Jevdokia Holodenko / Esietendus: 1997

Friedrich Schiller "Maria Stuart"

Amm Hanna Kennedy / Esietendus: 1977

Arthur Miller “Proovireisija surm”

Linda / Esietendus: 1996

Rollid mujal

Donald L. Coburn “Dźinnimäng”, Komöödiateater

Fonsia Dorsey / Esietendus: 2008

Jaanus Vaiksoo “Jaagupi jõulud”, ETV

Vanaema / Esietendus: 2005

Sam Shepard “Maetud laps”, Tallinna Linnateater

Halie / Esietendus: 1994

Pierre Rey “Minu tüdruk oli Regine”, Eesti Noorsooteater

Ema / Esietendus: 1991

Juhan Saar “Nii kaua kui sa ei tule, laulan sust …”, Eesti Noorsooteater

Eerika / Esietendus: 1991

Moliére “Arst vastu tahtmist”, Eesti Noorsooteater

Martine / Esietendus: 1990

Jaan Metua “Jüri Rumm”, Eesti Noorsooteater

Hille Kõlding / Esietendus: 1990

Agatha Christie “Mõrv jõuluööl”, Eesti Noorsooteater

Lydia Lee / Esietendus: 1989

Astrid Lindgren “Karlsson tembutab jälle”, ETV

Majasokk / Esietendus: 1988

Juhan Saar, Kaarel Kilvet “Kratimäng”, Eesti Noorsooteater

Perenaine / Esietendus: 1988

Ken Campell “Skangpoomijad”, Eesti Noorsooteater

Proua Vile / Esietendus: 1988

Jekaterina Borissova “Õnnelik lõpp”, ETV

Haldjas / Esietendus: 1988

Stanislav Stratiev “Veluurpintsak”, ETV

Osatäitja / Esietendus: 1987

Juhan Saar, Kaarel Kilvet “Kuningas Herman Esimene”, Eesti Noorsooteater

Roosi Rist / Esietendus: 1987

Mihhail Bulgakov “Moliére”, Eesti Noorsooteater

Madeleine Bejart / Esietendus: 1987

Jaan Kaplinski “Neljakuningapäev”, Eesti Noorsooteater

Perenaine / Esietendus: 1987

Gustav Sandgren “Kass”, ETV

Osatäitja / Esietendus: 1986

Jevgeni Śvarts “Lumekuninganna”, ETV

Röövlipealik / Esietendus: 1986

Boriss Vassiljev “Sõda algas homme”, ETV

Artjomi ema / Esietendus: 1986

Mihhail Śatrov “Nii me võidame!”, Eesti Noorsooteater

Osatäitja / Esietendus: 1986

Charles de Coster “Thijl Ulenspiegel”, Eesti Noorsooteater

Kuninganna Maria / Esietendus: 1986

James Goldman “Lõvi talvel”, Eesti Noorsooteater

Eleanor / Esietendus: 1985

Juhan Saar “Valge tee kutse”, Eesti Noorsooteater

Raimond Valgre ema / Esietendus: 1985

Aleksander Gelman “Pink”, Eesti Noorsooteater

Naine / Esietendus: 1984

William Shakespeare “Windsori lõbusad naised”, Eesti Noorsooteater

Mrs. Ford / Esietendus: 1984

Yves Jamiaque “Härra Amlicar”, Eesti Noorsooteater

Eleonore / Esietendus: 1983

Aapeli “Üle linna Vinski”, ETV

Preili Pirtspek / Esietendus: 1983

Aleksandr Remez “Seda teed…”, Eesti Noorsooteater

Maria Aleksandrovna / Esietendus: 1982

Aleksandr Gelman “Silmast silma kõigiga”, Eesti Noorsooteater

Nataśa Golubeva / Esietendus: 1982

Charles Perrault “Tuhkatriinu”, Eesti Noorsooteater

Võõrasema / Esietendus: 1982

Ljudmilla Razumovskaja “Armas õpetaja”, Eesti Noorsooteater

Õpetaja / Esietendus: 1981

Giovanni Boccaccio “Dekameron”, Eesti Noorsooteater

Osatäitja / Esietendus: 1981

Anton Hansen Tammsaare “Lehekandja nr. 17”, ETV

Pojanaine / Esietendus: 1980

Ivo Breśan ““Hamleti” lavastamine Alamkolka külas, Eesti Noorsooteater

Mara Miś / Esietendus: 1980

Anatoli Breźnev “Dixieland”, Eesti Noorsooteater

Olga / Esietendus: 1980

Mihhail Śatrov “Sinised hobused punasel luhal”, Eesti Noorsooteater

Krupskaja teksti esitaja / Esietendus: 1980

Wolfgang Kohlhaase “Kala neljale”, ETV

Cäcilie Heckendorf / Esietendus: 1979

Miguel de Cervantes Saavedra “Imeteater”, Eesti Noorsooteater

Ines, toatüdruk / Esietendus: 1979

Aleksei Tolstoi “Rästiku pihtimus”, Eesti Noorsooteater

Hääl / Esietendus: 1979

Aleksei Tolstoi “Buratino”, Eesti Noorsooteater

Lauljanna / Esietendus: 1978

Ljudmilla Petruśevskaja “Cinzano”, Eesti Noorsooteater

Elja / Esietendus: 1978

Anton Tśehhov “Kajakas”, Eesti Noorsooteater

Maśa / Esietendus: 1978

Raimond Kaugver “Kuldlõige”, ETV

Osatäitja / Esietendus: 1977

Mati Unt “Peaproov”, Eesti Noorsooteater

Evi/Eeva / Esietendus: 1977

Heino Väli “Veri mullal”, Eesti Noorsooteater

Alma / Esietendus: 1976

Mati Unt “Good-bye, baby”, Eesti Noorsooteater

Osatäitja / Esietendus: 1975

Friedrich Reinhold Kreutzwald “Kilplaste lugu”, Eesti Noorsooteater

Margareta Emisnik / Esietendus: 1975

Abby Mann “Protsess”, Eesti Noorsooteater

Osatäitja / Esietendus: 1975

Valentin Katajev “Valendav üksik puri”, Eesti Noorsooteater

Madam Stroźenko / Esietendus: 1974

Mark Twain “Tom Sawyeri seiklused”, Eesti Noorsooteater

Polly Austin / Esietendus: 1974

Aleksandr Vampilov “Hüvastijätt juunis”, Eesti Noorsooteater

Maśa / Esietendus: 1973

Jerzy Broszkiewicz “Kuuenda raamatu lõpp”, Eesti Noorsooteater

Anna Schilling / Esietendus: 1973

“Oh armastus, sina kallis magus mesi…”, Eesti Noorsooteater

Erinevad rollid / Esietendus: 1973

Boriss Vassiljev “Koidud on siin vaiksed…”, ETV

Liza Britśkina / Esietendus: 1972

Jean Anouilh “Becket ehk Jumala au”, Eesti Noorsooteater

Osatäitja / Esietendus: 1972

Jüri Tuulik “Hübriidgloobus ehk Miks pole alati arbuuse”, Eesti Noorsooteater

Irma / Esietendus: 1972

Astrid Lindgren “Karlsson tembutab jälle”, Eesti Noorsooteater

Majasokk / Esietendus: 1972

Friedebert Tuglas “Suveöö armastus”, ETV

Maali / Esietendus: 1972

Leonid Źuhhovitski “Isekeskis ingliteta”, Eesti Noorsooteater

Valeria / Esietendus: 1971

Anton Tśehhov “Kirsiaed”, Eesti Noorsooteater

Dunjaśa / Esietendus: 1971

John Osborne “Vaata raevus tagasi”, Eesti Noorsooteater

Alison / Esietendus: 1971

Pamela Travers/Robert Sherman “Mary Poppins”, Eesti Noorsooteater

Teenijatüdruk Ellen / Esietendus: 1970

Oskar Luts “Kevade”, Eesti Noorsooteater

Koolitüdruk / Esietendus: 1969

Edmond Rostand “Cyrano de Bergerac”, Eesti Noorsooteater

Daam / Esietendus: 1968

Nikolai Ostrovski “Kuidas karastus teras”, Eesti Noorsooteater

Erinevad rollid / Esietendus: 1968

August Kitzberg “Libahunt”, Eesti Noorsooteater

Tiina / Esietendus: 1968

James Matthew Barrie “Peeter Paan”, Eesti Noorsooteater

Wendy / Esietendus: 1968

Juhan Smuul “Pingviinide elu ehk enne, kui saabuvad rebased”, Eesti Noorsooteater

Kirr / Esietendus: 1968

“Sina minu aeg”, Eesti Noorsooteater

Osatäitja / Esietendus: 1967

“Väikevend ja Karlsson katuselt”, Eesti Noorsooteater

Majasokk / Esietendus: 1966

Juri Sotnik “Lihtsalt hirmus”, Eesti Noorsooteater

Petka / Esietendus: 1966

Jevgeni Śvarts “Lumekuninganna”, Eesti Noorsooteater

Prints Klaus / Esietendus: 1966

Jerzy Broszkiewicz “Ma jutustan teile oma loo”, Eesti Noorsooteater

“Kiisu” / Esietendus: 1966

A. Andrejev “Otsustage meie üle, inimesed”, Eesti Noorsooteater

Anka / Esietendus: 1965

“Programm nr. 2: 19. sajandi aardeid”, Eesti Noorsooteater

Erinevad rollid / Esietendus: 1965

Leonard Bernstein, Arthur Laurents “West Side’I lugu”, Estonia

Rosalia / Esietendus: 1964

Olulisemad tööd väljaspool teatrit

Mänginud filmides: “Jüri Rumm” (Kolberg&Vester 1994), “Tulivesi” (Tallinnfilm 1994), “See kadunud tee” (Tallinnfilm 1990), “Ainus pühapäev” (Tallinnfilm 1990), “Näkimadalad” (Tallinnfilm 1987), “Metsluiged” (Tallinnfilm 1987), “Sensatsioon” (Tallinnfilm 1986), “Karoliine hõbelõng” (Tallinnfilm 1984), “Naine kütab sauna” (Tallinnfilm 1978), “Metskapten” (Tallinnfilm 1971)

Mänginud teleseriaalides: “Õnne 13”, “Kättemaksukontor”, “ENSV”, “Wikmani poisid”

Menüü